Rewanż dla JKH

 
2017-02-11

W drugim meczu sparingowym jastrzębianie zrewanżowali się katowiczanom za czwartkową porażkę 3:6 i pokonali Tauron KH GKS Katowice 3:1. Gole dla JKH zdobyli Czesi: Tomasz Kominek oraz Jakub Kubesz, który dwukrotnie pokonał Matusza Kostura. Honorowe trafienie dla gości zapisał na swoim koncie Daniel Bogdziul.

Od początku rewanżu z impetem ruszyli hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Niepewny wyjazd z bramki Matusza Kostura wykorzystał Tomasz Kominek, który mimo interwencji obrońcy wepchnął krążek do bramki.

Z czasem gra się wyrównała, ale niewielką przewagę w sytuacjach bramkowych posiadali podopieczni Roberta Kalabera, którzy udokumentowali ten fakt drugim gole zdobytym w 35. minucie przez Jakuba Kubesza. Czech tylko spił śmietankę po solowej akcji Kamila Wróbla, który sam przejechał przez całą długość lodowiska.

W trzeciej tercji katowiczanie ruszyli do odrabiania strat. Gdy w 49. minucie gospodarze stracili krążek w strefie ataku zabójczą kontrę wyprowadził Maciej Bielec, wypuszczając sam na sam z bramkarzem Daniela Bogdziula. Litwin pewnym zwodem zmylił Tomasza Fuczika i zrobiło się nerwowo.

W 52. minucie doszło również do ostrej wymiany zdań zarówno na tafli, jak i w przestrzeni między boksami obu drużyn. Zaczęło się od faulu Martinsa Porejsa, a skończyło się na karach dla Kalvisa Ozolsa za ostrość oraz dziesięciu minut dla Tomasza Kulasa za niesportowe zachowanie.

Na dwie minuty przed końcową syreną sytuację opanował Jakub Kubesz. Czech wpisując się po raz drugi na listę strzelców ustalił wynik końcowy na 3:1 dla gospodarzy, którzy skutecznie zrewanżowali się katowiczanom za czwartkową porażkę 3:6.


Sparing - 10/02/2017 (piątek) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - TAURON KH GKS KATOWICE 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)


1:0 - 02:29 - Tomasz Kominek - Tomasz Kulas
2:0 - 34:48 - Jakub Kubesz - Kamil Wróbel
2:1 - 48:06 - Daniel Bogdziul - Maciej Bielec
3:1 - 57:52 - Jakub Kubesz - Leszek Laszkiewicz


JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Lendak, Gimiński, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz, R. Nalewajka - Matusik, Latal, Kominek, Kulas, Ludwiczak - Balcerek, Kubesz, Jarosz, Kącki, Wróbel - Chorążyczewski, Bichta, Bryk.

TAURON KH GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Barlock, Krawczyk, Korzestański, Peca, Lorek - Porejs, Ozols, Troszyn, Bogdziul, Biały - Rąpała, Olearczyk, Łymanski, Sikora, Bielec - Krok, Musioł, Jaworski, Majoch, Szewczyk.


Kary: 12:14 / Widzów: 50
Sędziowali: Dariusz Pobożniak (sędzia główny) oraz Jarosław Syrek, Mateusz Kucharewicz (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Witalij Grajewski (TAURON KH GKS Katowice).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ