Odprawić Orlika

 
2017-02-15

W środowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają ostatnie domowe spotkanie w części zasadniczej sezonu 2016/2017 Polskiej Hokej Ligi. Rywalem ekipy znad czeskiej granicy będzie PGE Orlik Opole, który w bieżących rozgrywkach jeszcze nie przegrał na Jastorze i najwyższy czas to zmienić.

W przypadku konfrontacji jastrzębsko-opolskich własne lodowisko nie jest żadnym atutem. Na Jastorze hokeiści JKH wygrali tylko dwa z pięciu spotkań, natomiast w Opolu jastrzębianie zwyciężyli w czterech z sześciu potyczek. Ostatni domowy mecz w sezonie zasadniczym to idealny moment, by tą niechlubną tendencję zacząć odwracać.

Podopieczni Roberta Kalabera nie stoją na straconej pozycji, choć trzeba pamiętać, że sytuacja kadrowa ekipy znad czeskiej granicy wciąż jest daleka od ideału. Wprawdzie treningi na lodzie zaczęli już Marek Charvat, Kamil Świerski, Jakub Michałowski, Patryk Pelaczyk, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by wszyscy znaleźli się już w kadrze meczowej. Najgorzej wygląda sytuacja Tobiasza Bigosa, który po zwichnięciu barku ma już praktycznie koniec sezonu.

Przypominamy, że uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół średnich z Jastrzębia-Zdroju obejrzą mecz z Orlikiem Opole zupełnie za darmo. Wystarczy przy wejściu na lodowisko okazać ważną legitymację szkolną. Ponadto podczas meczu w kasie biletowej rozpocznie się sprzedaż wejściówek na mecze I Rundy Play-Off, w której JKH zmierzy się z zespołem TatrySki Podhale Nowym Targ. Mecze numer trzy i cztery w rywalizacji do czterech zwycięstw zostaną rozegrane na Jastorze 25 i 26 lutego (sobota, niedziela).

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2016/2017


JKH GKS JASTRZĘBIE
  15 luty, godz. 18.00
41. KOLEJKA
Sędziuje: Zbigniew Wolas

PGE ORLIK OPOLE

 

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
 
6
(5-0-1)
ZWYCIĘSTWA
5
(4-0-1)
32 BRAMKI 28

 

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
 
2
(1-0-1)

ZWYCIĘSTWA 3
(2-0-1)
13 BRAMKI 14

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ