Bliźniak przechytrzył Orlika! (WIDEO)

 
2017-02-15

Orlik Opole w końcu zaznał goryczy porażki na Jastorze, choć dwie minuty przed końcową opolanie prowadzili jeszcze 3:2. Wtedy do akcji wkroczył Radosław Nalewajka, który najpierw doprowadził do remisu, by kilkanaście minut później wykonać zwycięski rzut karny.

Premierowa tercja przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy w dziewiątej minucie potwierdzili swoją przewagę trafieniem Leszka Laszkiewicza. Doświadczony napastnik JKH otrzymał idealne podanie od Łukasza Nalewajki i pewnym strzałem po lodzie zmieścił krążek między nogą Johna Murray'a, a słupkiem.

Po przerwie role się odwróciły, a Orlik wyrównał w najmniej oczekiwanym momencie, bo podczas gry w osłabieniu. Krążek przejął Rasmus Kulmala i idealnie obsłużył Radka Meidla, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Tomaszowi Fuczikowi na interwencję. Nie minęły trzy minuty, a ten sam duet dał ekipie gości prowadzenie 2:1.

Jastrzębianie po dwóch ciosach Orlika zdołali się otrząsnąć jeszcze w drugiej odsłonie. Niepilnowany przed bramką Dominik Paś pewnie uderzył w długi róg i mieliśmy remis. Jednak nie na długo, bo już na początku odsłony numer trzy goście wykorzystali grę w przewadze, a Tomasza Fuczika pokonał Filip Stopiński.

Podopieczni Roberta Kalabera długo walczyli, by przynajmniej przedłużyć mecz o dogrywkę. Cierpliwość gospodarzy została nagrodzona w 59. minucie, gdy Radosław Nalewajka pewnie wbił krążek do bramki Opola. Mecz został przedłużony o dodatkowe pięć minut.

W dogrywce więcej sytuacji wypracowali sobie jastrzębianie, ale John Murray nie dał się złamać i konieczny był konkurs rzutów karnych. Podczas trzech serii trafił tylko Radosław Nalewajka i to właśnie jednemu z braci bliźniaków jastrzębianie zawdzięczają pierwsze w tym sezonie domowe zwycięstwo nad Orlikiem Opole.

Ostatnim akcentem w sezonie zasadniczym w wykonaniu hokeistów będzie wyjazdowy mecz z GKS Tychy (piątek 17 lutego). Później podopiecznych Roberta Kalabera czeka pasjonująca walka o półfinał z Podhalem Nowy Targ. Do najlepszej czwórki awansuje ten zespół, który jako pierwszy wygra cztery mecze. Ćwierćfinał JKH - Podhale rozpocznie się od dwumeczu w Nowym Targu (21 i 22 lutego), a na Jastor obydwie ekipy przeniosą się już w sobotę i niedzielę (25 i 26 lutego).


Polska Hokej Liga - 41. kolejka - 15/02/2017 (środa) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - PGE ORLIK OPOLE 4:3 k. (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 1:0)


1:0 - 08:13 - Leszek Laszkiewicz - Łukasz Nalewajka
1:1 - 31:38 - Radek Meidl - Rasmus Kulmala, Anssi Rantanen (4/5)
1:2 - 34:32 - Radek Meidl - Rasmus Kulmala, Petr Ceslik
2:2 - 36:31 - Dominik Paś - Leszek Laszkiewicz, Radosław Nalewajka
2:3 - 43:20 - Filip Stopiński - Radek Meidl, Anssi Rantanen (5/4)
3:3 - 58:16 - Radosław Nalewajka - Tomasz Kulas
4:3 - 65:00 - Radosław Nalewajka (decydujący rzut karny)


JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Lendak, Gimiński, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz, R. Nalewajka - Chorążyczewski, Latal, Kominek, Kulas, Ludwiczak - Matusik, Kubesz, Jarosz, Paś, Wróbel -Balcerek, Bichta, Bryk, Kącki.

PGE Orlik Opole: Murray (Nobis) - Sordon, Bychawski, Guzik, Kulmala, Kostecki - Paryzek, Rantanen, Kartoszkin, Meidl, Demjaniuk - Kostek, Sznotala, F. Stopiński, Gorzycki, Ceslik - M. Stopiński, Gawlik.


Kary: 8:4 / Strzały: 23:23 / Widzów: 500.
Sędziowali: Zbigniew Wolas (sędzia główny) oraz Robert Długi, Mateusz Niżnik (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Doug McKay (PGE Orlik Opole).


tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ