Zaczynamy!

 
2017-02-20

Od dwumeczu w Nowym Targu rozpoczną I rundę Play-Off hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy jako szósta drużyna po sezonie zasadniczym trafiła na trzecią ekipę w tabeli, TatrySki Podhale Nowy Targ. Rywalizacja toczy się do czterech wygranych, więc po wtorkowym i środowym starciu na Podhalu, batalia o półfinał Polskiej Hokej Ligi przeniesie się na Jastor już w następną sobotę i niedzielę.

Podhale faworytem, ale…

Wielu fachowców i na pewno słusznie w roli faworyta stawia hokeistów z Nowego Targu. W końcu to trzecia siła po sezonie zasadniczym. Ponadto Podhale dysponuje większym budżetem, bardziej doświadczoną kadrą i zaczyna rywalizacje na własnym lodowisku. Na lodowisku, na którym młoda i nieobliczalna drużyna JKH GKS Jastrzębie radzi sobie nadzwyczajnie dobrze. Wszystkie trzy spotkania tych drużyn rozegrane pod Tatrami nie kończyły się w regulaminowym czasie gry. Raz w dogrywce wygrali właśnie jastrzębianie. Szarotki natomiast do zwycięstw potrzebowali dogrywki i raz konkursu rzutów karnych. Czy w decydującej fazie sezonu, gdzie miejsca na pomyłkę jest bardzo niewiele również można spodziewać się rezultatów na styku? Trudno powiedzieć. Wszystko zależy od liczby zawodników, jaką będzie dysponował w Nowym Targu słowacki szkoleniowiec JKH, Robert Kalaber. Wielu zawodników dopiero wróciło po kontuzjach, a niektórzy nabawili się urazów w ostatnim meczu w Tychach i tak naprawdę na porannym rozjeździe okaże się, kto będzie gotowy do gry już podczas wyjazdowych spotkań.

Szczególny mecz Tomasza Kulasa

Pierwszy mecz jest ważny nie tylko w kontekście udanego wejścia w rywalizację o półfinał Polskiej Hokej Ligi. Wtorkowy mecz będzie wyjątkowy dla jednego z bardziej doświadczonych w jastrzębskiej ekipie, Tomasza Kulasa. Napastnik rozegra bowiem swój czterechsetny mecz w ekstralidze dla JKH GKS Jastrzębie. W dotychczasowych 399 grach zgromadził na swoim koncie 142 punkty za 58 goli i 84 asysty. Na ławce kar spędził 166 minut. Pod względem rozegranych spotkań w barwach JKH na najwyższym szczeblu rozgrywek lepszy jest jedynie Kamil Górny, który rozegrał 408 spotkań, ale po transferze do GKS-u Tychy przynajmniej na razie nie może poprawić swojego wyniku. Inaczej jest w przypadku Kulasa, który przy dobrej postawie swojej drużyny może się do wyniku Górnego znacznie przybliżyć. W obliczu takiego jubileuszu nie można przejść obojętnie i kolegom z drużyny wypada jedynie sprawić miłą niespodziankę i wywieźć z Podhala przynajmniej jedną wygraną. Zwycięstwo byłoby też idealnym prezentem dla Kamila Wróbla, który 20 lutego skończył 20 lat.

Trzeba wiedzieć

W odróżnieniu od poprzednich sezonów, rywalizacja w I rundzie Play-Off toczyć się będzie do czterech wygranych. Oprócz tego zmianie uległa formuła rozstrzygania spotkań, które w regulaminowych 60 minutach zakończyły się remisem. Zwycięzcę wyłoni najpierw dogrywka, która będzie trwała dziesięć zamiast pięciu minut. Obie drużyny wystawią po czterech zawodników. Jeżeli w ciągu tych dziesięciu minut złoty gol nie padnie, zostaną zarządzone rzuty karne, a konkretnie pięć serii zamiast trzech. W kolejnych etapach również nastąpiły zmiany. Dogrywka trwała będzie aż dwadzieścia minut, a zespoły zagrają pełnymi formacjami (5 na 5). W przypadku braku rozstrzygnięcia nastąpi konkurs rzutów karnych (pięć serii).

POLSKA HOKEJ LIGA
PLAY-OFF 2016/2017
1/4 FINAŁU


TATRYSKI PODHALE NOWY TARG
21 luty, godz. 18.00
MECZ NR 1
Sędziują: W. Marczuk, T. Radzik

JKH GKS JASTRZĘBIE

22 luty, godz. 18.00
MECZ NR 2
Sędziują: Z. Wolas, P. Meszyński
 OGÓŁEM PLAY-OFF BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
PLAY-OFF  OGÓŁEM
27
(21-1-5)
3
(3-0-0)
ZWYCIĘSTWA
6
(3-0-3)
30
(22-4-4)
182 24 BRAMKI 26 199
    BILANS MECZÓW
(Nowy Targ)
   
16
(10-1-5)

2
(2-0-0)
ZWYCIĘSTWA
2
(0-0-2)
12
(7-3-2)
103 15 BRAMKI 10 92
BILANS MECZÓW
(
Sezon 2016/2017)
5
(3-1-1)
ZWYCIĘSTWA 1
(0-1-0)
25 BRAMKI 17

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ