JKH konta czesko-słowacki hokej

 
2017-03-26

W dniach 24-26 marzec br. drużyna rocznika 2007 uczestniczyła w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie we Frýdku-Místku. W zawodach rywalizowało aż 12  zespołów z Czech, Słowacji, Słowenii, jedynym przedstawicielem Polski był nasz Klub.

W fazie grupowej JKH odnotował dwa zwycięstwa i jedną porażkę, co dało awans do play-off z 4 miejsca. W ćwierćfinale jastrzębianie zmierzyli się z gospodarzami turnieju HC Frýdek-Místek. Po zaciętym i emocjonującym meczu to polski klub cieszył się ze zwycięstwa 4:3 po karnych. Gospodarze spotkania wyrównali stan rywalizacji na 4 sekundy przed końcem meczu, decydującego karnego na bramkę zamienił Wiktor Zając. Zwycięstwo to pozwoliła awansować do półfinału, gdzie czekała już drużyna TJ Český Těšín (zasilona zawodnikami z Poruby Ostrava i Bohumina). Wyrównany bój o finał nie był po myśli JKH, nie pomógł nawet manewr wycofania bramkarza, który skończył się utratą trzeciej bramki. W „małym finale” górą byli hokeiści czeskiego HC Vítkovice, którzy wygrali 4:1. Zwycięzcą turnieju została drużyna Hokej Uherský Ostroh.

„Występ drużyny należy ocenić na 5 z plusem. Konfrontacja z sąsiadami zza południowej granicy miała charakter wyrównany. Warto dodać, że HC Frýdek Místek to zwycięzca a HC Vítkovice Ridera to trzecia drużyna tegorocznych rozgrywek Ligi Śląsko-Morawskiej w tej kategorii wiekowej. Jest oczywiście jeszcze dużo do poprawy, ale mnie osobiście postawa drużyny zadawala. Oby więcej okazji do występów w takich turniejach. Ten stał naprawdę na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym” – powiedział trener Mariusz Bernacki. Zadanie „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto-Jastrzębie Zdrój.

Wyniki meczów grupowych z udziałem JKH:
HK Nový Jičín-JKH 3:8
TEAM 21 – JKH 6:1
HC Stadion Vrchlabí-JKH 1:4

Ćwierćfinał
HC Frýdek-Místek-JKH 3:4k

Półfinał
TJ Český Těšín-JKH 3:0

Mecz o 3 miejsce
HC Vítkovice Ridera-JKH 4:1

Ostateczna klasyfikacja turnieju
1. Hokej Uherský Ostroh (CZ)
2. TJ Český Těšín (CZ)
3. HC Vítkovice Ridera (CZ)
4. JKH GKS Jastrzebie
5. HC Frýdek - Místek (CZ)
6. HC Stadion Vrchlabí (CZ)    
7. HCM Warrior Brno (CZ)        
8. TEAM 21 (SK)
9. HCM Jaroměř (CZ)
10. HK Dukla Trenčín (SK)    
11. HK Olimpia Lublaň (SLO)
12. HK Ďáblíci Nový Jičín (CZ)    
  
Skład JKH: Kacper Michalski -  Wiktor Makuła - Edyta Cybula - Igor Hareńczyk - Patryk Kaczmarski - Michał Kapiński - Adam Leśniok – Oskar Magner - Mikołaj Osiadły - Filip Oskwarek - Czesław Pasoń - Paweł Skrobiś - Mateusz Wasylkowski - Filip Wojciechowski - Wiktor Zając, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Jeremi Majchrzak. Trenerzy: Mariusz Bernacki, Jacek Chrabański.

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

NASTĘPNY MECZ