Podsumowanie sezonu młodzieżowego

 
2017-05-06

Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie to nie tylko drużyna seniorów. W minionym sezonie JKH był reprezentowany przez siedem drużyn w rozgrywkach różnego szczebla w kategoriach wiekowych od lat sześciu do dwudziestu. Zadanie „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto-Jastrzębie Zdrój.

Najstarsza drużyna, czyli juniorzy - rywalizowała w Centralnej Lidze Juniorów. Po sezonie zasadniczym zagwarantowali sobie udział w finałach Mistrzostw Polski, których gospodarzem był nasz Klub. W spotkaniu półfinałowym o jedno trafienie lepsza okazała się drużyna z Janowa (1:2). W meczu o 3. miejsce zwycięstwo JKH nad Polonią Bytom w stosunku 7:4 dało nam brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

W kategorii junior młodszy w eliminacjach ogólnopolskich jastrzębianie wywalczyli prawo gry w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych 2017 (finałowe rozgrywki w tej grupie wiekowej). Wśród ośmiu najlepszych ekip z Polski, drużyna JKH zajęła VI miejsce w kraju.

Niższa kategoria wiekowa - Żaki Starsze - rywalizowały w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Ta grupa złożona była w przeważającej części z młodszych zawodników w porównaniu z ligowymi rywalami. Fakt ten nie przeszkodził w zajęciu V miejsca w Śląskiej Lidze Żaka Starszego.

Żaki Młodsze również rywalizowały tylko w lidze śląskiej. W rozgrywkach wyraźnie prym wiodły cztery zespoły, a w tym gronie nie mogło zabraknąć JKH. W ostatecznej klasyfikacji hokeiści tej grupy wiekowej zajęli IV miejsce, tracąc do lidera tylko 8 punktów.

W lidze śląskiej rywalizowała również nasza grupa Mikrusów. W 23 rozegranych meczach tylko w jednym przypadku jastrzębianie zjeżdżali z lodu pokonani. Ta kategoria wiekowa wywalczyła tytuł Mistrza Śląska.

Najmłodsi hokeiści JKH grali z powodzeniem w Śląskiej Lidze Mini Hokeja systemem turniejowym. W kategoriach mini hokeja nie prowadzi się oficjalnych klasyfikacji. Nasze drużyny w kategoriach 2008 oraz 2009 i młodsi regularnie wygrywali większość spotkań ze swoimi rówieśnikami.

Podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2017 znakomicie spisali się hokeiści rocznika 2007/2008. Wcześniej, o awans do turnieju głównego, pomyślnie rywalizowali w eliminacjach w Opolu. Na Narodowym w finale tylko ekipa z Tychów była lepsza o jedną bramkę. Wśród 24 najlepszych drużyn z całej Polski zajęliśmy II miejsce.

Oprócz tego mali hokeiści rywalizowali z powodzeniem w VII edycji Międzynarodowego Turnieju Mini Hokeja. Wśród 18 ekip drużyna rocznika 2007-2008 zajęła trzecie miejsce, druga drużyna uplasowała się na jedenastej pozycji. Młodsi hokeiści urodzeni w latach 2009-2010 zakończyli turniej na czwartym miejscu (tu także startowało 18 drużyn).

Miniony sezon udany był również pod względem występów zawodników JKH w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju. W grudniowych Mistrzostwach Świata Dywizji IB do lat 20 zagrało 6 wychowanków JKH. Z kolei w kwietniowych Mistrzostwach Świata do lat 18 w słoweńskim Bledzie w Kadrze Polski zagrało trzech jastrzębskich zawodników.

Ciekawostką jest, że pięć drużyn JKH (Mikrusy, Żaki Młodsze, Żaki Starsze, Juniorzy Młodsi, Juniorzy) rozegrały łącznie 142 mecze w rozgrywkach ligowych i finałowych. Nasi hokeiści zagrali na odległych lodowiskach w Gdańsku, Toruniu, Warszawie czy Łodzi. Do tego należy doliczyć najmłodsze kategorie mini hokeja, które uczestniczyły aż w 18 turniejach mini hokeja w ramach Śląskiej Ligi Mini Hokeja. Poza tym drużyny brały udział w turniejach towarzyskich organizowanych w Polsce i Czechach.

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ