Karne dla Poruby

 
2017-08-09

Pierwszy mecz turnieju O Puchar RT Torax z udziałem hokeistów JKH GKS Jastrzębie padł łupem gospodarzy. HC RT Torax wygrał 4:3 po rzutach karnych, a zwycięski karny zapisał na swoim koncie znany z występów w Comarch Cracovii, Josef Fojtik. W piątek 11 sierpnia jastrzębianie zagrają drugi mecz w turnieju, a rywalem JKH będzie Unia Oświęcim.

W swoim pierwszym meczu ostrawskiego turnieju O Puchar RT TORAX jastrzębianie zmierzyli się z gospodarzami zawodów, HC Porubą. Premierową odsłonę lepiej rozegrali miejscowi, ale nie miało to żadnego wpływu na wynik, bo bramki JKH bezbłędnie strzegł Tomasz Fuczik, który wybronił między innymi dwa uderzenia Jirziego Zdenka (w 13. i 15. minucie). W składzie klubu z Poruby znalazło się jeszcze kilku innych zawodników znanych z występów na polskich lodowiskach. Byli to Vladimir Luka, Josef Fojtik oraz Jakub Peslar.

Po przerwie znów ruszyli gospodarze, którzy na początku 24. minuty wykorzystali spore zamieszanie przed bramką JKH, a krążek z najbliższej odległości posłał do bramki Michal Sztefek i Poruba prowadziła 1:0. Podrażnieni takim obrotem spraw jastrzębianie zaczęli atakować coraz śmielej. W 36. minucie starający się o angaż w JKH GKS, Marc Zajic dopiął swego. Czech dobił krążek zatrzymany parkanem po uderzeniu Jakuba Gimińskiego i po 40. minutach gry wynik pozostawał sprawią otwartą.

Odsłona numer trzy dobrze zaczęła się dla jastrzębian. W 44. minucie sprytnym strzałem popisał się Jakub Kubesz, który zmieścił krążek między bramkarzem, a słupkiem i JKH prowadził 2:1. Radość z prowadzenia nie trwała zbyt długo, bo niespełna półtorej minuty. Rajdem przez całe lodowisko i precyzyjnym strzałem w okienko do remisu doprowadził Vladimir Luka i mecz zaczął się od nowa.

Kiedy w 56. minucie Josef Fojtik po raz trzeci pokonał Tomasza Fuczika wydawało się, że losy meczu były rozstrzygnięte. Wtedy sprawę w swoje ręce wzięli najstarsi w JKH, Laszek Laszkiewicz, Jan Homer i Martin Vozdecky, którzy kilkoma podaniami "rozklepali" defensywę Poruby, a krążek do pustej już bramki wpakował Laszkiewicz. Do końcowej syreny wynik się nie zmienił i zgodnie z regulaminem niezbędne okazały się rzuty karne.

Najazdy lepiej wykonywali gospodarze, a decydujący okazał się strzał Josefa Fojtika, który jako jedyny znalazł sposób na bramkarza i ze zwycięstwa cieszyli się hokeiści z Poruby. Jastrzębianie za porażkę w karnych ugrali natomiast jedno oczko. W piątek JKH rozegra kolejny mecz grupowy, a rywalem podopiecznych Roberta Kalabera będzie Unia Oświęcim.


Turniej "O Puchar RT TORAX" - 09/08/2017 - Ostrawa - Poruba - godz. 19:15
HC RT TORAX PORUBA - JKH GKS JASTRZĘBIE 4:3 k. (0:0, 1:1, 2:2, 1:0 k.)


1:0 - 23:10 - Michal Sztefek
1:1 - 35:36 - Marc Zajic - Jakub Gimiński
1:2 - 43:45 - Jakub Kubesz - Łukasz Nalewajka
2:2 - 45:01 - Vladimir Luka - Hynek Kudela
3:2 - 55:46 - Josef Fojtik
3:3 - 57:41 - Leszek Laszkiewicz - Jan Homer, Martin Vozdecky
4:3 - 60:00 - Josef Fojtik (decydujący rzut karny)


HC RT Torax Poruba: Kudela (Putec) - Kaluza, Janota, Puskar, Adam, Peslar, Slavik, Dresler, Niko - Sztefek, Zachar, Fojtik, Kana, Zdenek, Luka, Stejskal, Schwarz, Ollender, Ballner, Chomic, Gelnar.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Homer, Kubesz, Laszkiewicz, Paś, Ł. Nalewajka - Gimiński, Lukaczik, Kominek, Zajic, Vozdecky - Matusik, Bigos, Świerski, Kulas, R. Nalewajka - Nowak, Kącki, Wróbel, Szagow, Bryk.


Kary: 6:16 / Strzały: 40:30 / Widzów: 201
Trenerzy: Alesz Flaszar (HC RT Torax Poruba) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

 

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ