Wyrwali Czechom medal

 
2017-08-21

Pracowity weekend mają za sobą Żaki Młodsze naszego Klubu. W dniach 19-20 sierpień zespół ten rywalizował z czeskimi drużynami na Turnieju w Orlové. Podobnie jak tydzień temu w Karvinie, tak i tu nasza ekipa grała jak równy z równym z rówieśnikami z Czech.

W konfrontacji z południowymi sąsiadami nasz zespół pokazał „pazur” i w rywalizacji 6 ekip wywalczył brązowy medal. Do srebrnego medalu niewiele brakowało. Oczko wyżej uplasował się zespół HC Černí vlci, który po zaciętym meczu pokonał nas tylko 1:0. Z kompletem zwycięstw w zawodach zwyciężyła drużyna HC Orlíci Uničov. Każdy mecz miał swoją historię. W potyczce z HC Frýdek – Místek gola na wagę zwycięstwa Żaki Młodsze zdobyły na kilkanaście sekund przed końcem spotkania. W ostatnim meczu z gospodarzami, który rozstrzygał losy 3 miejsca goniliśmy wynik od 0:2, by ostatecznie wygrać 5:3. Był to udany rewanż za zeszłotygodniową porażkę w Karvinie z HC Orlová (wtedy to Orlová triumfowała w całych zawodach, JKH był drugi). Za tydzień młodzi hokeiści jadą na turniej do Nowego Targu. Zadanie "Bezpośrednie przygotowanie startowe Żaków Młodszych do rozgrywek hokejowych" zostało dofinansowane przez Miasto Jastrzębie-Zdrój. Niebawem bo 2 września w czeskiej Orlové zagrają na turnieju mini hokeja ich młodsi koledzy (rocznik 2009 i młodsi).

Wyniki JKH:

HC Černí vlci 2007 – JKH 3:6

HC Černí vlci 2006 – JKH 1:0

HC Orlíci Uničov – JKH 8:2

HC Frýdek - Místek – JKH 6:7

HC Orlová – JKH 3:5

Skład JKH: Dawid Kapusta, Mateusz Mrowiec, Edyta Cybula - Michał Leszko - Szymon Mysłowski - Jakub Onak - Maciej Poręba - Bartłomiej Stolarski - Adam Leśniok - Michał Kapiński - Wiktor Makuła - Czesław Pasoń - Filip Wojciechowski - Jakub Czyż, Filip Chrobociński, Sebastian Wojciechowski, Jan Sobczak.

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ