Gra lepsza od wyniku

 
2017-08-30

W swoim ostatnim domowym sparingu hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli uznać wyższość imiennika z Katowic. Losy wtorkowego meczu kontrolnego rozstrzygnęły się w 59. minucie, gdy podczas gry w przewadze wynik na 3:2 dla Tauronu KH GKS Katowice ustalił Jesse Rothla. Autorami goli dla JKH byli natomiast Vladimir Lukaczik oraz Tomasz Kominek.

Podczas wtorkowego spotkania dwóch GKS-ów obie drużyny skupiły się na wykorzystywaniu liczebnych przewag. Już pierwszą taką szansę wykorzystali jastrzębianie, gdy w szóstej minucie po karze nałożonej na Dariusza Gruszkę trafił Vladimir Lukaczik, który płaskim strzałem spod niebieskiej linii pokonał Kamila Kosowskiego.

Po przerwie katowiczanie zdołali odrobić straty, gdy w 25. minucie Tomasza Fuczika dość szczęśliwie pokonał Dariusz Gruszka. Napastnik reprezentacji Polski tym samym zrehabilitował się za straconą bramkę, która padła podczas jego pobytu na ławce kar. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do miejscowych, bo kolejną przewagę na gola zamienił Tomasz Kominek i po 40. minutach JKH prowadził 2:1.

Ostatnie dwadzieścia minut należało już do gości, a katowiczanie zaprezentowali swój sposób na rozgrywanie przewag. Już 34. sekundy po wznowieniu gry koronkową akcję celnym uderzeniem wykończył Tomasz Malasiński. Niespełna dwie i pół minuty później goście mogli już prowadzić, ale Jewgienij Łymański nie wykorzystał rzutu karnego.

Żadna z drużyn nie zamierzała czekać z rozstrzygnięciem do ewentualnych rzutów karnych, a decydujący cios zadali hokeiści z Katowic. W 59. minucie, gdy na ławce kar przebywał Domink Jarosz wynik spotkania na 3:2 ustalił Jesse Rothla, kończąc celnym strzałem wymianę podań przed bramką Tomasza Fuczika.

Dla jastrzębian był to już ostatni sparing przed własną publicznością. Podopieczni Roberta Kalabera zagrają w czwartek ze słowackim pierwszoligowcem, MHK Dubnica, a w kolejny wtorek, czyli 5 września zagrają rewanżowy mecz w Katowicach. Pierwszy mecz ligowy ekipa znad czeskiej granica rozegra natomiast w niedzielę 10 września, gdy na własnym lodowisku zmierzy się z Unią Oświęcim. Zadanie "Przygotowanie seniorów JKH do udziału w rozgrywkach ekstraligi hokejowej" zostało dofinansowane przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.


SPARING - 29/08/2017 - Lodowisko Jastor - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - TAURON KH GKS KATOWICE 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)


1:0 - 05:48 - Vladimir Lukaczik - Łukasz Nalewajka (5/4)
1:1 - 24:25 - Dariusz Gruszka - Bogusław Rąpała
2:1 - 32:41 - Tomasz Kominek - Tomasz Kulas, Jan Homer (5/4)
2:2 - 40:34 - Tomasz Malasiński - Jesse Rothla, Patryk Wronka (5/4)
2:3 - 58:42 - Jesse Rothla - Tomasz Malasiński, Martin Czakajik (5/4)


JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Gimiński, Kubesz, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Homer, Lukaczik, Kominek, Kulas, Vozdecky - Michałowski, Bigos, Wróbel, Jarosz, Bryk - Matusik, Kącki, Pelaczyk, Paś, Bichta.

Tauron KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Czakajik, Malasiński, Rothla, Strzyżowski - Rąpała, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski - A. Kowalówka, Krawczyk, Fraszko, Sawicki, Majoch - Zieliński, Nowak, Łymański, Rutkowski, Nahunko.


Kary: JKH - 8 minut, GKS - 12 minut.
Sędziowali: Paweł Breske, Zbigniew Wolas (sędziowie główni) oraz Jarosław Syrek, Mateusz Krzywda (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Tom Coolen (Tauron KH GKS Katowice).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ