Zwycięstwo w Dubnicy

 
2017-08-31

Udany rewanż hokeistów JKH GKS Jastrzębie, którzy po przegranej 3:4 na własnym lodowisku zrewanżowali się ekipie MHK Dubnica i wygrali ze Słowakami na wyjeździe w stosunku 5:1. Był to już ostatni sparing JKH, bo wtorkowy mecz w Katowicach nie dojdzie do skutku.

W ostatnim meczu sparingowym w ekipie JKH GKS Jastrzębie zabrakło kilku zawodników. Z powodu niegroźnych urazów wolne od gry dostali: David Zabolotny, Vladimir Lukaczik, Ivan Jankovicz oraz Maciej Balcerek.

Rewanżowy mecz w Dubnicy nie zaczął się dobrze dla jastrzębian, bo po wykluczeniu Radosława Nalewajki, gospodarze już w drugiej minucie otworzyli wynik po trafieniu Dominika Briastensky'ego. Goście nie pozostali jednak dłużni, bo już w pierwszej odsłonie nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie. Gole dla JKH zdobyli Martin Vozdecky i Patryk Pelaczyk, który podczas gry w liczebnej przewadze strącił gumę po uderzeniu Jakuba Kubesza.

Druga odsłona była rozgrywana pod dyktando polskiego zespołu. Jednak tylko raz udało się jastrzębianom znaleźć sposób na pokonanie golkipera MHK Dubnica. Sztuka ta udała się Tomaszowi Kominkowi, który w 37. minucie podwyższył na 3:1. Bohater drugiej tercji musiał jednak przed czasem zakończyć spotkanie, bo tuż przed przerwą Kominek nie zgodził się z jedną decyzją arbitrów i Ci odesłali napastnika do szatni.

Pod nieobecność jednego z najlepszych strzelców w drużynie jastrzębianie poradzili sobie doskonale. Gole bliźniaków, Łukasza i Radosława Nalewajki sprawiły, że JKH wygrał mecz 5:1 i tym udanym akcentem zakończył serię dziesięciu meczów sparingowych. Pierwotnie podopieczni Roberta Kalabera miel zagrać jeszcze sparing w Katowicach, ale wtorkowy mecz nie dojdzie do skutku i jastrzębian zobaczymy na lodzie już podczas inauguracyjnego meczu Polskiej Hokej Ligi. JKH zacznie od domowego meczu z Unią Oświęcim (10 września).


SPARING - 31/08/2017 - Dubnica - godz. 18:00
MHK DUBNICA - JKH GKS JASTRZĘBIE 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)


1:0 - 01:30 - Dominik Briastensky - Oliver Durisz, Erik Bednar (5/4)
1:1 - 09:23 - Martin Vozdecky - Leszek Laszkiewicz, Radosław Nalewajka
1:2 - 13:09 - Patryk Pelaczyk - Jakub Kubesz, Kamil Wróbel (5/4)
1:3 - 36:04 - Tomasz Kominek - Martin Vozdecky
1:4 - 45:02 - Łukasz Nalewajka - Patryk Matusik, Leszek Laszkiewicz
1:5 - 50:06 - Radosław Nalewajka - Tomasz Kulas, Patryk Pelaczyk


MHK Dubnica: Kutej (Dorina) - Burzala, Bobczek, Jakubek, Nemczek, Kutny - Durkech, Bednar, Trencan, Durisz, Briastensky - Hadovy, Habsuda, Berak, Jakubik, Spankovicz - Svec, Okuliar, Kanaet, Kovacik.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Prokop) - Gimiński, Kubesz, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Vozdecky - Homer, Michałowski, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Matusik, Bigos, Wróbel, Paś, Pelaczyk - Kącki, Bichta, Jarosz, Świerski.


Kary: Dubnica - 12 minut, JKH - 48 minut.
Trenerzy: Roman Stantien (MHK Dubnica) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ