Zaczynamy!

 
2017-09-09

Po 192 dniach przerwy jastrzębianie wracają do gry! Na inaugurację Polskiej Hokej Ligi podopieczni Roberta Kalabera podejmą na Jastorze Unię Oświęcim. Pierwszy gwizdek punktualnie o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy w niedzielny wieczór na Jastor.

W letniej przerwie szósta ekipa z ubiegłego sezonu została nieznacznie zrekonstruowana. Najwięcej zmian zaszło w formacji defensywnej, gdzie Robert Kalaber "wymienił" trzech obcokrajowców. W miejsce Marka Charvata, Jana Latala i Martina Lendiaka ściągnięto bardziej doświadczonego Jana Homera oraz Vladimira Lukaczika i Ivana Jankowicza. Wszyscy trzej to Słowacy przedstawiający zdecydowanie lepsze parametry fizyczne, aniżeli zagraniczni obrońcy w ubiegłym sezonie.

Poza przetasowaniami defensywie do JKH dołączył młodziutki bramkarz, Oskar Prokop, a formację ofensywną wzmocnił niezwykle doświadczony Martin Vozdecky. W Polsce znany głównie z występów w Sanoku. Poza tym grał również a GKS-ie Tychy, czy Polonii Bytom. Te drobne przemeblowanie składu przynajmniej "na papierze" pozwala sądzić, że jastrzębianie tylko się wzmocnili.

Wzmocnień dokonały jednak wszystkie drużyny ligowe. Nie inaczej było u naszego pierwszego rywala, Unii Oświęcim. Do klubu z grodu nad Sołą wrócił niezwykle barwny Lukas Rziha, który przed pięcioma laty opuszczał polską ligę w niesławie. Po wykryciu dopingu został zdyskwalifikowany na dwa lata. Nie mniej wnosił sporo do gry unii i mając dobry przegląd pola notował sporo asyst. Poza nim do macierzystego klubu wrócił Adrian Kowalówka.

Obydwie ekipy miały okazję sprawdzić się w bezpośrednim sparingu jeszcze przed sezonem. W rozgrywanym w czeskiej Porubie meczu Turnieju o Puchar RT Torax lepsza okazała się Unia, która zwyciężyła 4:2. Tym razem jastrzębianie tak łatwo skóry nie sprzedadzą. W kolejnych sparingach ekipa z Leśnej grała już lepiej, a serię dziesięciu sparingów JKH zakończył przekonywującym zwycięstwem na Słowacji (5:1 z pierwszoligowym MHK Dubnica). Jak wypadnie pierwszy sprawdzian w lidze? Wszystko okaże się już w niedzielny wieczór.

Kasy lodowiska Jastor otwarte zostaną punktualnie o godzinie 16:45. Przypominamy, że w części zasadniczej sezonu 2017/2018 bilety na mecze JKH rozgrywane na Jastorze kosztować będą 12 złotych (bilet normalny) oraz 6 złotych (bilet ulgowy). Należy pamiętać również o sektorach wyłączonych z użytkowania: A, F na dużej trybunie oraz G, H, I na trybunie małej. Wszystkie niezbędne informacje, z którymi kibice powinni się zapoznać zawarte są w tym >KOMUNIKACIE<.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2017/2018


JKH GKS JASTRZĘBIE
  10 września, godz. 18.00
1. KOLEJKA
Sędziuje: Paweł Meszyński

KS UNIA OŚWIĘCIM
BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
29
(25-3-1)
ZWYCIĘSTWA
27
(21-3-3)
174 BRAMKI 165
BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
17
(14-2-1)

ZWYCIĘSTWA
10
(6-2-2)
100 BRAMKI 70

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ