Trzy punkty na inaugurację! (WIDEO)

 
2017-09-10

Od wygranej zaczynają sezon hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy w niedzielnym meczu 1. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali Unię Oświęcim 4:2. To był udany mecz jastrzębskich wychowanków, bo gole dla JKH zdobywali Patryk Matusik, Dominik Jarosz, Tomasz Kulas oraz Radosław Nalewajka. Kolejny mecz z udziałem jastrzębskich hokeistów już w najbliższy piątek, gdy JKH podejmie Automatykę Gdańsk.

W składzie jastrzębian na inauguracyjny mecz z Unią zabrakło tylko jednego zawodnika. Jakub Gimiński musiał odpokutować jeszcze karę meczu nałożoną w ostatnim spotkaniu poprzedniego sezonu. W jego miejsce zobaczyliśmy Patryka Matusika, który po świetnej akcji Kamila Wróbla dał gospodarzom prowadzenie w czwartej minucie. Spiker nie zdążył jeszcze podać strzelca pierwszej bramki, a jastrzębianie prowadzili już 2:0. Pojedynek oko w oko z Michalem Firktem wygrał Dominik Jarosz i na trybunach Jastoru wybuchła ogromna radość.

Trener gości, Josef Dobosz zareagował błyskawicznie i wziął czas dla swojej drużyny. Chwila rozmowy z zawodnikami dała oczekiwany efekt, bo na początku siódmej minuty oświęcimianie zdobyli kontaktowego gola. Niedokładne podanie defensorów JKH przeciął Jan Daneczek, który idealnie obsłużył Wojciecha Wojtarowicza, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans na interwencję Tomaszowi Fuczikowi. Od tego momentu gra się wyrównała, a kibice oglądali akcję po obydwu stronach tafli, ale przed pierwszą przerwą rezultat już się nie zmienił.

Odsłona numer dwa przyniosła tylko jedno trafienie, ale za to sporo emocji. Najpierw miejscowi kibice ucieszyli się, gdy w 25. minucie na 3:1 podczas gry w liczebnej przewadze podwyższył Tomasz Kulas. W 31. minucie mogło być już 4:1, ale źle ustawiony arbiter zbyt wcześnie przerwał grę nie widząc, że Michal Fikrt wcale nie zamroził krążka, który tak naprawdę zatańczył przed linią bramkową. Dobitka była już po gwizdku, więc gol nie mógł być uznany.

Prawdziwe piekło zapanowało na tafli w ostatnich minutach, gdy gospodarze zamknęli rywali w ich tercji, ale bez przełożenia na wynik. Ostatnia minuta to z kolei napór Unii, którzy po karze technicznej dla JKH, a później karze meczu dla Ivana Jankovicza szukali swoich okazji. Tomasz Fuczik zachował czujność do końcowej syreny, ale musiał się jednocześnie szykować na kolejny atak rywali, bowiem do końca pięciominutowej kary nałożonej na Jankovicza pozostawały jeszcze 4. minuty i 44. sekundy.

Osłabienie po karze dla Jankovicza gospodarzom udało się wybronić, ale Unia i tak dopięła swego, gdy na ławce kar w 52. minucie przebywał Vladimir Lukaczik. Krążek pod poprzeczkę posłał Sebastian Kowalówka i na tafli zrobiło się nerwowo. Na szczęście podopieczni Roberta Kalabera zachowali zimną krew do końca. W ostatniej minucie po efektownym piruecie i podaniu Leszka Laszkewicza akcję wykończył Radosław Nalewajka, który ustalił wynik meczu na 4:2 dla JKH GKS Jastrzębie. Trzy punkty na otwarcie Polskiej Hokej Ligi trafiły więc na konto jastrzębian. W następnym meczu ekipa z Leśniej znów zagra przed własną publicznością, bo pierwotnie planowany na środę 13 września mecz  w Katowicach został przełożony na 3 października. JKH zagra więc dopiero 15 września, gdy podejmie Automatykę Gdańsk. Zadanie "Przygotowanie seniorów JKH do udziału w rozgrywkach ekstraligi hokejowej" zostało dofinansowane przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.


Polska Hokej Liga - 1. kolejka - 10/09/2017 - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - KS UNIA OŚWIĘCIM 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)


1:0 - 03:24 - Patryk Matusik - Kamil Wróbel
2:0 - 03:50 - Dominik Jarosz - Kamil Świerski, Tobiasz Bigos
2:1 - 06:05 - Wojciech Wojtarowicz - Jan Daneczek
3:1 - 24:40 - Tomasz Kulas - Radosław Nalewajka, Vladimir Lukaczik (5/4)
3:2 - 51:07 - Sebastian Kowalówka - Jerzy Gabryś, Jan Daneczek (5/4)
4:2 - 59:15 - Radosław Nalewajka - Leszek Laszkiewicz, Tomasz Kominek


JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Kubesz, Jankovicz, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz, Vozdecky - Lukaczik, Homer, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Matusik, Bigos, Jarosz, Wróbel, Pelaczyk - Balcerek, Michałowski, Bryk, Paś, Świerski.

KS Unia Oświęcim: Fikrt (Łazarz) - A. Kowalówka, Vosatko, Wojtarowicz, Daneczek, S. Kowalówka - Gabryś, Iwaniak, Tabaczek, Haas, Piotrowicz - Gębczyk, Saur, Malicki, Wanat, Paszek.


Kary: 39:10 / Strzały: 36:38 / Widzów: 900.
Sędziowali: Paweł Meszyński (sędzia główny) oraz Wiktor Zień, Paweł Kosidło (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Josef Dobosz (Unia Oświęcim).


tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ