Pójść za ciosem

 
2017-10-06

Trzeci z rzędu mecz na wyjeździe czeka hokeistów JKH GKS Jastrzębie, którzy w piątkowy wieczór skrzyżują kije z Polonią Bytom. Podopieczni Roberta Kalabera dwa poprzednie starcia wygrali i teraz spróbują tą serię kontynuować.

Bij faworyta

Młoda ekipa z Leśnej wraz ze wsparciem kilku doświadczonych graczy bardzo chętnie wykorzystuje rolę pretendenta. Już dwóch faworytów nie zdołało wykorzystać atutu własnej tafli w starciu z jastrzębianami. Jeszcze przed przerwą na obowiązki reprezentacyjne, JKH wygrał po karnych w Krakowie (3:2), a tuż po niej, w zaległym meczu drugiej kolejki, ekipa znad czeskiej granicy wygrała w dogrywce z Tauronem KH GKS Katowice (4:3). Obydwa starcia miała dwa wspólne mianowniki. Świetne występy zaliczył w nich Tomasz Fuczik, który bronił niczym w transie. Ponadto decydujące trafienia na swoje konto zapisał Jan Homer. 36-letni defensor ze Słowacji w Krakowie perfekcyjnie wykonał rzut karny, a w katowickiej "Satelicie" zmienił lot krążka po uderzeniu Tobiasza Bigosa.

Polonia następna?

Jastrzębscy kibice nie mieliby nic przeciwko temu, by krótka seria wyjazdowych zwycięstw została przedłużona. Wygrać w Bytomiu nie będzie łatwo, ale zadanie jest do wykonania. Skoro udało się w Krakowie, czy Katowicach, dlaczego miałoby się nie udać również w "Stodole"? Tym bardziej, że przed piątkowym starciem Polonia straciła jeden ze swoich atutów w postaci rosłego golkipera, Ondreja Raszki, który przeniósł się do… Jastrzębia! 27-letni Czech być może już w piątek dostanie szansę na debiut w nowym zespole. Byłby to trochę ryzykowny manewr, bo jego koledzy z byłej drużyny mogą znać sposoby na pokonanie Raszki, który z kolei powinien mieć receptę na zatrzymanie bytomskich napastników. O tym, kto kogo ostatecznie przechytrzy, dowiemy się po końcowej syrenie.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2017/2018


TMH POLONIA BYTOM
  06 października, godz. 18.00
8. KOLEJKA
Sędziuje: Robert Długi

JKH GKS JASTRZĘBIE

 

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
 
5
(4-1-0)
ZWYCIĘSTWA
21
(19-0-2)
46 BRAMKI 109

 

BILANS MECZÓW
(Bytom)
 
3
(2-1-0)

ZWYCIĘSTWA 10
(8-0-2)
27 BRAMKI 51

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ