Trzy gole w Stodole (WIDEO)

 
2017-10-06

Czwarte z rzędu a trzecie z kolei na wyjeździe zwycięstwo odnieśli hokeiści JKH GKS Jastrzębie w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Wyższość naszej drużyny tym razem musieli uznać gracze Polonii Bytom. Rozpędzona młoda jastrzębska drużyna awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek o mistrzostwo Polski!

Pierwsza tercja była najbardziej wyrównaną w całym meczu. Mecz rozpoczął się od odważnych ataków hokeistów z Jastrzębia. Po strzale Łukasza Nalewajki krążek trafił nawet w słupek bytomskiej bramki. W odpowiedzi Tomasz Kozłowski przycelował w słupek bramki Fuczika. Od tego momentu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy stwarzali co raz więcej problemów jastrzębskiej obronie. Kiedy bytomianom udało się sforsować jastrzębskie zasieki, przeszkodą nie do pokonania był Tomasz Fuczik.

Po przerwie lepiej w tercję weszli niebiesko-czerwoni, którzy bili głową w mur jaki postawił jastrzębski golkiper. Hokeisći z Jastora na ataki odpowiedzieli akcją Martina Vozdeckiego, który urwał się obrońcą, ale przegrał pojedynek "you and me" z bytomskim bramkarzem. Potem w grę wdarło się trochę chaosu i kibice nie doczekali się bramek.

Kiedy wydawało się, że to poloniści są bliżej zdobycia bramki, trzecia tercja przyniosła szybko zdobytego gola dla gości. Krążek do bramki posłał Vozdecky, który najprzytomniej zachował się pod bramką i niejako zrehabilitował za niewykorzystaną sytuację przed przerwą. Miejscowi hokeiści cały czas próbowali złamać twardego jak skała Tomasza Fuczika, który dwoił się i troił aby zachować czyste konto. Bezbłędnie i pewnie broniący Czech z każdą minutą odbierał gospodarzom wiarę nie tylko na korzystny rezultat ale i na pokonanie go w tym meczu. Gdy bytomscy gracze próbowali wpisać się na listę strzelców, wpisał się na nią Leszek Laszkiewicz, który wykorzystał szybką kontrę i dobre podanie Vozdeckiego. Szansę na dobicie rywali miał chwilę póżniej Tomasz Kominek ale nie wykorzystał sytuacji jeden na jednego z Landsmanem. Trener bytomian widząc co się dzieje wziął czas i ściągnął bramkarza. Zamiast gola kontaktowego Leszek Laszkiewicz na 15 sekund przed końcową syreną posłał gumę do pustej bramki, pieczętując zwycięstwo i awans hokeistów JKH GKS Jastrzębie na pozycję wicelidera!


Polska Hokej Liga - 8. kolejka - 06/10/2017 - Bytom - godz. 18:00
TMH POLONIA BYTOM - JKH GKS JASTRZĘBIE 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)


0:1 - 40:58 - Martin Vozdecky - Leszek Laszkiewicz, Dominik Paś
0:2 - 52:56 - Leszek Laszkiewicz - Martin Vozdecky, Vladimir Lukaczik
0:3 - 59:45 - Leszek Laszkiewicz - Tomasz Kominek


TMH Polonia Bytom: Landsman (Zdanowicz) - Cunik, Działo, Bordowski, Malinik, Stoklasa - Owczarek, Turoń, Salamon, Krzemień, Danieluk - Pastryk, Falkenhagen, Kozłowski, Frączek, Kalinowski - Stępień, Kłaczyński, Dybaś, Filip, Jaworski.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Michałowski, Homer, Laszkiewicz, Paś, Vozdecky - Lukaczik, Jankovicz, Kominek, Kulas, Świerski - Gimiński, Kubesz, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Matusik, Bigos, Bryk, Wróbel, Bichta. 


Kary: 4:6 / Strzały: 37:28 / Widzów: 400.
Sędziowali: Robert Długi (sędzia główny) oraz Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi).
Trenerzy: Tomasz Demkowicz (TMH Polonia Bytom) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).


tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ