Nie dopuścić do rewanżu

 
2017-10-22

Zadanie na niedzielny mecz jest bardzo proste. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie muszą zrobić wszystko, by Tauron KH GKS Katowice nie zrewanżował się podopiecznym Roberta Kalabera za porażkę przed własną publicznością w pierwszej rundzie. Początek górniczych derbów na Jastorze punktualnie o godzinie 18:00.

W piątek jastrzębianie okrasili w możliwie jak najlepszy sposób swój pięćsetny mecz w historii rozgrywek na najwyższym szczeblu w Polsce. Ekipa z Leśnej odniosła okazałe zwycięstwo 6:2 w Oświęcimiu z tamtejsza Unią, a na tafli brylował Czech, Tomasz Kominek, który skompletował drugiego w tym sezonie hat tricka.

Kolejne pół tysiąca spotkań w ekstralidze hokeiści znad czeskiej granicy rozpoczną od arcytrudnego starcia z GKS-em Katowice. Pierwszy mecz z tą drużyną rozegrany w katowickiej Satelicie padł łupem jastrzębian, którzy teraz muszą jeszcze wyżej zawiesić rywalom przysłowiową poprzeczkę. Wszak naszpikowana kadrowiczami ekipa przyjedzie na Jastor z ogromną chęcią rewanżu.

Uznawany za wytrawnego stratega, Robert Kalaber ma zapewne przygotowany plan na "operacje Katowice". W niedzielnych derbach na pewno zobaczymy na lodzie konsekwentną w destrukcji i bezwzględną w ataku drużynę, która nie odpuści rywalowi ani na chwilę. Jedynie taka postawa pozwoli osiągnąć sukces z mocniejszą "na papierze" drużyną. Całość zweryfikuje oczywiście tafla, a więcej będzie wiadomo już w niedzielę po godzinie 20. Serdecznie zapraszamy na Jastor. Początek meczu JKH GKS Jastrzębie - Tauron KH GKS Katowice punktualnie o godzinie 18:00.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2017/2018


JKH GKS JASTRZĘBIE
  22 października, godz. 18.00
13. KOLEJKA
Sędziuje: Michał Baca

KH GKS KATOWICE

 

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
 
16
(14-1-0-1*)
ZWYCIĘSTWA
7
(7-0-0)
108 BRAMKI 72

 

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
 
9
(9-0-0)

ZWYCIĘSTWA 2
(2-0-0)
67 BRAMKI 31

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - *walkower

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

NASTĘPNY MECZ