Długa droga po punkty

 
2017-10-26

Całą Polskę muszą przejechać hokeiści JKH GKS Jastrzębie, by powalczyć o kolejne ligowe punkty. Ekipa znad czeskiej granicy zagra w gdańskiej hali Olivia z tamtejsza MH Automatyką.

Jastrzębianie to wciąż wicelider Polskiej Hokej Ligi. Po tym, jak część zaległości nadrobiła Cracovia, która wygrała po rzutach karnych z GKS-em Tychy i zwycięstwie Podhala z SMS-em już trzy drużyny mają tyle samo, co JKH punktów (27 oczek). Tuż za plecami lidera, czyli GKS Tychy (30 punktów) panuje więc niebywały ścisk.

Nie ma się co dziwić. Do końca drugiej rundy trwać będzie walka o udział w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbędzie się po świętach Bożego Narodzenia. Miejsca są cztery, a chętnych jest zdecydowanie więcej. Trudno na razie ocenić, które drużyny włączą się do tej rywalizacji. Na razie w lepszej sytuacji jest pierwsza czwórka, ale meczów jeszcze trochę zostało sytuacja może się diametralnie zmienić.

Tymczasem jastrzębian czeka trudne zadanie w Gdańsku. Automatyka to bardzo nieobliczany zespół, w którym jest siedmiu zawodników reprezentujących w przeszłości barwy JKH GKS. Oprócz wychowanków gdańskiego klubu (Krzysztof Kantor, Szymon Marzec, Jakub Stasiewicz, Maciej Rompkowski, Matesz Strużyk) są to Petr Polodna i Jan Steber.

Gdańszczanie zajmują szóstą lokatę w tabeli, mając trochę punktów zapasu nad resztą stawki. Podopieczni Andrieja Kowaliewa świetne mecze przeplatają ze słabszymi. Na uwagę zasługuje na pewno wyjazdowe zwycięstwo w Tychach (2:1 po karnych) i dwa zwycięstwa z Orlikiem Opole. Z drugiej strony Automatyka odnotowała dwie wysokie porażki z Podhalem (4:7 i 2:8).

Faworyta piątkowego starcia bardzo ciężko wskazać. Na korzyść gospodarzy przemawia na pewno atut własnej hali. Nie mniej jastrzębianie pokazali w tym sezonie, że potrafią grac poza własnym lodowiskiem chociażby wygrywając w rzutach karnych pod Wawelem. Czy z dalekiej wyprawy na północ również uda się przywieźć punktową zdobycz? Przekonamy się w piątkowy wieczór.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2017/2018


MH AUTOMATYKA GDAŃSK
  27 października, godz. 18.30
14. KOLEJKA
Sędziuje: Włodzimierz Marczuk

JKH GKS JASTRZĘBIE
BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
1
(1-0-0)
ZWYCIĘSTWA
2
(2-0-0)
7 BRAMKI 13
BILANS MECZÓW
(Gdańsk)
1
(1-0-0)

ZWYCIĘSTWA
0
4 BRAMKI 3

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

NASTĘPNY MECZ