W samo południe

 
2017-10-30

Tak wcześnie hokeiści JKH GKS Jastrzębie jeszcze nie grali. We wtorek 31 października, punktualnie o godzinie 12:00 jastrzębianie rozpoczną wyjazdowe spotkanie w Katowicach, gdzie zagrają z ekipą SMS-u PZHL.

W minioną niedzielę podopieczni Roberta Kalabera zrewanżowali się ekipie Naprzodu Janów za wyjazdową porażkę. Premierowa odsłona wskazywała, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie, ale nic bardziej mylnego. Wypracowana przez JKH przewaga trzech bramek stopniała do jednego trafienia i zespół znad czeskiej granicy musiał o wygraną trochę powalczyć. Ostatecznie skończyło się na wygranej 5:2 i jastrzębianie obronili pozycję wicelidera Polskiej Hokej Ligi.

Tym razem o punkty powinno był łatwiej, ale to tylko teoria. Bo praktyka pokazała, że w lidze nie wolno lekceważyć nikogo. Było to chociażby widoczne w dwumeczu JKH z Naprzodem. Młodziutka drużyna SMS-u niebawem zakończy swój udział w rozgrywkach i pewnie będzie chciała zanotować jakieś zwycięstwo. Jastrzębianie muszą zrobić wszystko, by Orlęta poczekały na wygraną przynajmniej do następnej kolejki, ażeby tak się stało trzeba bezwzględnie wykorzystywać swoje sytuacje.

Na tafli katowickiej Satelity zobaczymy już Tomasza Kominka. Czeski napastnik nie wystąpił w ostatnim starciu z Naprzodem, bo w poprzednich dwóch meczach (za Tauronem KH GKS Katowice i Automatyką Gdańsk) został mocno poturbowany i konieczne okazały się badania przeprowadzone pod kątem wstrząsu mózgu. Szczegółowa diagnostyka niczego niepokojącego nie ujawniła i Kominek będzie mógł już zagrać z Orlętami.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2017/2018


SMS PZHL U20 KATOWICE
  31 października, godz. 12.00
16. KOLEJKA
Sędziuje: Sebastian Kryś

JKH GKS JASTRZĘBIE

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
0
ZWYCIĘSTWA
5
(5-0-0)
4 BRAMKI 39

BILANS MECZÓW
(Sosnowiec)
0
ZWYCIĘSTWA
2
(2-0-0)
3 BRAMKI 22

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

NASTĘPNY MECZ