Podwójna motywacja mistrza

 
2017-11-02

To będzie niewątpliwie hit kolejki. W piątkowy wieczór na Jastorze dojdzie do pojedynku wicelidera Polskiej Hokej Ligi, JKH GKS Jastrzębie i trzeciego w tabeli mistrza Polski, Comarch Cracovii. Przypominamy, że ze względu na rozgrywany w tym samym dniu mecz siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, starcie z Pasami rozpocznie się o godzinie 20:15.

Polska Hokej Liga nabiera tempa. W piątek jastrzębian czeka nie lada wyzwanie w postaci starcia z mistrzem Polski, Comarch Cracovią. Na Jastor podopieczni Rudolfa Rohaczka przyjadą podwójnie zmotywowani. Krakowianie będą się chcieli zrewanżować ekipie znad czeskiej granicy nie tylko za ostatnią porażkę pod Wawelem (2:3 po rzutach karnych), ale również za klęskę z ubiegłego sezonu. W styczniu tego roku jastrzębianie ograli Pasy aż 6:1!

Mimo dobrej dyspozycji jastrzębskich hokeistów, faworytami piątkowego meczu będzie zespół Cracovii, za którym przemawia doświadczenie. Fakt, w szeregach JKH jest w tym sezonie więcej doświadczonych graczy, a i jastrzębska młodzież ma coraz więcej ekstraligowych spotkań w nogach, ale Cracovia to wciąż mistrz Polski. W dodatku z solidnym budżetem i wysokimi aspiracjami. Nie mniej Laszkiewicz i spółka już nie raz pokazali, że potrafią walczyć z najlepszymi i miejmy nadzieję, że w najbliższy piątek będzie podobnie.

W rozpracowaniu mistrza powinien pomóc Richard Bordowski, który w czwartek podpisał kontrakt z jastrzębskim klubem. Czeski napastnik to postać doskonale znana kibicom z Jastoru. W JKH spędził sześć sezonów, gdzie zdobył Puchar Polski, dwa tytuły wicemistrzowskie i jeden medal brązowy. Później przeniósł się do Polonii Bytom, gdzie po zdobyciu kolejnego brązu i rozpoczęciu drugiego sezonu w tym klubie, wrócił na Jastor. Jeśli nie wydarzy się żadna katastrofa związana z załatwianiem formalności, Bordowski wystąpi już w meczu przeciwko Cracovii.

Na koniec jeszcze raz przypominamy o późniejszej porze rozpoczęcia meczu JKH - Cracovia. W związku z rozgrywanym w tym samy dniu meczu siatkarzy (Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin, godz. 18:00), początek pojedynku z Cracovią zaplanowano na godzinę 20:15. Na ten mecz dla kibiców dwóch innych jastrzębskich drużyn: Jastrzębskiego Węgla i GKS-u 1962 przygotowaliśmy tańsze bilety. Okazując przy wejściu na Jastor karnet na mecze siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2017/2018 lub rundę jesienną piłkarzy GKS-u 1962 Jastrzębie, albo biletu z ostatniego meczu tych drużyn (w przypadku siatkarzy mecz z Lubinem, a w przypadku piłkarzy - dowolny bilet).

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2017/2018


JKH GKS JASTRZĘBIE
  03 listopada, godz. 20.15
17. KOLEJKA
Sędziuje: Włodzimierz Marczuk

COMARCH CRACOVIA

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
23
(19-0-4)
ZWYCIĘSTWA
(1 remis)

47
(42-2-3)
190 BRAMKI 266

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
14
(11-0-3)

ZWYCIĘSTWA
(1 remis)
20
(19-0-1)
102 BRAMKI 118

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

NASTĘPNY MECZ