Zagrali jak z nut! (WIDEO)

 
2017-12-16

Kawał dobrego hokeja, ale z mocną dawką humoru obejrzeli wszyscy, którzy w piątkowy wieczór przyszli na Jastor, by razem z zawodnikami Lodożerców Jastrzębie i Chłopaków nie płacą zagrać dla pana Piotra Sobczaka.

Celem wydarzenia była akcja informacyjna o chorobie ojca młodego hokeisty, u którego we wrześniu 2016 roku zdiagnozowano nieuleczalną chorobę neurodegradacyjną SLA. Choroba ta bardzo szybko postępuje. Pan Piotr nie może już samodzielnie chodzić, oddycha za pomocą respiratora i jest odżywiany przez sondę. Mimo to Pan Piotr stara się żyć. Po prostu. Mam przecież dla kogo. Mam kochającą żonę i dwoje cudownych dzieci. Szukam Aniołów, które pomogą mi podnieść upadłe skrzydła. Potrzebna jest każda złotówka na codzienną opiekę pielęgniarską i rehabilitację. Proszę o pomoc - czytamy w ulotce, która opisuje sytuację Pana Piotra.

Cała impreza rozpoczęła się od gitarowego koncertu Dominika Stypy, gitarzysty jastrzębskiego zespołu Coria. Po mocnych brzmieniach na tafli pojawiły się cheerleaderki JKH GKS Jastrzębie, a następnie rozpoczęły się pierwsze tego wieczoru licytacje. Prowadzący całą imprezę Michał Szelong, wicedyrektor jastrzębskiego MOSiR-u zlicytował cztery przedmioty. Hitem okazała się meczowa koszulka Leszka Laszkiewicza z autografami jastrzębskich hokeistów. Poza tym zlicytowano piłkę do siatkówki z podpisami zawodników Jastrzębskiego Węgla, kalendarz piłkarskiej reprezentacji Polski oraz najnowszą płytę zespołu Coria.

Gdy na tafli pojawili się główni aktorzy całego przedsięwzięcia, czyli zawodnicy Lodożerców Jastrzębie i Chłopaków nie płacą, impreza rozkręciła się na dobre. W składach obydwu drużyn znalazło się wielu hokeistów JKH GKS Jastrzębie, byli również piłkarze GKS 1962 Jastrzębie, strażacy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, młodzi hokeiści JKH i hokeistki Białych Jastrzębi. Jak się już okazało w trakcie meczu, pierwsze skrzypce grał syn pana Piotra, Jan Sobczak, który na co dzień trenuje hokej na lodzie. Jan swój świetny występ okrasił trzema bramkami, w tym tą decydującą o wyniku meczu. W 40. minucie po niesportowym zachowaniu Tomasza Kulasa, który bez wznowienia pomknął z krążkiem na bramkę rywali, sędziowie bez wahania podyktowali rzut karny. Jan Sobczak ze stoickim spokojem i przejeżdżając przez szpaler utworzony przez wszystkich zawodników wymanewrował Tomasza Fuczika i strzałem po lodzie przesądził o losów spotkania.

Jednak to nie wynik był najważniejszy. Ważne było to, że udało się ściągnąć na lodowisku tylu ludzi o dobrych sercach, którzy bez wahania wsparli całą inicjatywę. Mowa tutaj o wszystkich, którzy w piątkowy wieczór przybyli na Jastor, by razem z nami zagrać dla Pana Piotra Sobczaka, który całą imprezę oglądał poprzez internetową transmisję. Pod koniec wydarzenia organizatorzy spotkania otrzymali wzruszającą wiadomość od żony Pana Piotra, Ewy Sobczak. "Siedzieliśmy jak zahipnotyzowani nie wierząc, że to chodzi o nas. Dziwnie było słyszeć swoje nazwisko w takich okolicznościach. Jesteśmy naprawdę wzruszeni. Nie wiem co powiedzieć więcej. Dziękujemy Wam. Jesteście wspaniali" - napisała pani Ewa.


GRAMY DLA PIOTRA - 15/12/2017 - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
LODOŻERCY JASTRZĘBIE - CHŁOPAKI NIE PŁACĄ 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)


1:0 - Jan Sobczak - Leszek Laszkiewicz (16 min.)
1:1 - Kamil Świerski - Zuzanna Rduch (18 min.)
2:1 - Bartosz Bichta (20 min.)
2:2 - Kamil Wróbel - Tomasz Kominek, Wojciech Skrocki (23 min.)
2:3 - Paulina Daniel - Tomasz Kominek (30 min.)
3:3 - Jan Sobczak (33 min.)
3:4 - Paulina Daniel - Dariusz Karpeta (36 min.)
4:4 - "Sprawca nieustalony - po indywidualnej akcji całego zespołu" (40 min.)
5:4 - Jan Sobczak (40 min., rzut karny)


Lodożercy Jastrzębie: Katarzyna Radomska - Leszek Laszkiewicz, Jan Sobczak, Agata Nowak, Jakub Betka, Kordian Chorążyczewski - Janusz Buda, Bartosz Szelong, Bartosz Bichta, Rafał Bernacki - Damian Zajączkowski, Damian Kiełbasa, Richard Bordowski, Radosław Nalewajka - Karolina Rostalska, Łukasz Nalewajka, Kamil Kącki, Mariusz Wałęga.

Chłopaki nie płacą: Tomasz Fuczik - Piotr Kędzierski, Paweł Duszyński, Zuzanna Rduch, Tobiasz Bigos, Kamil Świerski - Krzysztof Mączka, Dariusz Karpeta, Zofia Postel, Maciej Balcerek, Krzysztof Bryk - Jacek Wilkus, Jakub Gimiński, Jakub Zgrzebnicki, Dominika Szymik, Tomasz Kulas - Patryk Matusik, Wojciech Skrocki, Paulina Daniel, Tomasz Kominek, Kamil Wróbel.

Sędziowali: Oskar Załucki, Bartłomiej Klocek.
Trenerzy: Dariusz Wywiał (Lodożercy Jastrzębie) - Remigiusz Masztakowski (Chłopaki nie płacą).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ