Pół tysiąca Laszkiewicza

 
2017-12-22

Prezent na Święta sprawili swoim fanom hokeiści JKH GKS Jastrzębie. W ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku pokonali niebezpieczną ekipą z Gdańska. Trzy punkty do swojego okazałego dorobu dołożył Leszek Laszkiewicz. Wychowanek jastrzębskiego klubu zdobył kolejne dwa gole. Drugie trafienie było wyjątkowym bo jubileuszowym, pięćsetnym golem "Laszki" w historii występów na najwyższym szczeblu rozgrywek o mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie.

Bohater piątkowego starcia z MH Automatyką Gdańsk, Leszek Laszkiewicz już w piętnastej minucie meczu dał sygnał kibicom, by rzucić na taflę maskotki. Na Jastorze zorganizowano piątą edycję akcji Teddy Bear Toss, a zebrane tym razem pluszami trafią do dzieci przebywających na oddziale pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

W drugiej odsłonie gdańszczanie wyrównali stan meczu po trafieniu Josefa Vitka, ale remis nie utrzymał się zbyt długo. Już po 32. sekundach odpowiedział Ivan Jankovicz i jastrzębianie znów objęli prowadzenie. Losy meczu ważyły się długo, a w 46. minucie idealnej okazji na podwyższenie prowadzenia gospodarzy nie wykorzystał Richard Bordowski.

Wszystko wyjaśniło się dokładnie w 59. minucie i 22. sekundzie, gdy strzałem do pustej bramki wynik spotkania na 3:1 ustalił Leszek Laszkiewicz, dla którego było to trafienie numer pięćset w polskiej ekstralidze. O tym, że do tej magicznej bariery Laszkiewicz się zbliża informował całkiem niedawno portal Hokej.Net. Z kolei według wyliczeń oficjalnej strony klubowej wynika, że było to już 98 trafienie Leszka Laszkiewicza w barwach JKH GKS Jastrzębie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, stąd już niedługo wychowanek jastrzębskiego klubu przekroczy kolejną granicę. Serdecznie gratulujemy Leszkowi tak bogatego dorobku. Dziękujemy i czekamy na więcej!


Polska Hokej Liga - 27. kolejka - 22/12/2017 - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)


1:0 - 14:08 - Leszek Laszkiewicz - Martin Vozdecky, Ivan Jankovicz (5/4)
1:1 - 32:52 - Josef Vitek - Vlastimil Bilczik, Jan Steber
2:1 - 33:24 - Ivan Jankovicz - Martin Vozdecky, Leszek Laszkiewicz
3:1 - 59:22 - Leszek Laszkiewicz - Jan Homer (do pustej bramki)


JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Fuczik) - Lukaczik, Homer, Laszkiewicz, Paś, Vozdecky - Kubesz, Jankovicz, Świerski, Kulas, Bordowski - Bigos, Gimiński, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka - Michałowski, Choroążyczewski, Matusik, Jarosz, Pelaczyk.

MH Automatyka Gdańsk: Gorodetsky (Zgrzebnicki) - Bilczik, Maciejewski, Steber, Polodna, Vitek – Lehmann, Mund, Szczerbakow, Stasiewicz, Skutchan – Dolny, Wysocki, Strużyk, Pesta, Marzec - Kantor, Wrycza, Różycki, Samusenko. 


Kary: 12:12 / Strzały: 26:23 / Widzów: 700.
Sędziowali: Paweł Meszyński (sędzia główny) oraz Michał Kogut, Patryk Puławski (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Andriej Kowalow (MH Automatyka Gdańsk).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ