Mały rewanż za puchar?

 
2018-01-06

GKS Tychy będzie rywalem JKH GKS Jastrzębie podczas pierwszego spotkania przed własną publicznością w 2018 roku. Dla podopiecznych Roberta Kalabera to idealna okazja do rewanżu za przegraną w półfinale Pucharu Polski. Początek niedzielnego starcia JKH - Tychy punktualnie o godzinie 18:00.

Jastrzębianie na początku roku mają bardzo wysoko powieszoną poprzeczkę. W czwartkowym "telewizyjnym" meczu, który otworzył rozgrywki Polskiej Hokej Ligi w 2018 roku ekipa znad czeskiej granicy zmierzyła się w Krakowie z mistrzem Polski. Drugi raz w tym sezonie Laszkiewicz i spółka wywieźli spod Wawelu wygraną po rzutach karnych.

Na cenne zwycięstwo z Pasami zapracował oczywiście cały zespół, ale spore cegiełki dołożyli w tym meczu Radosław Nalewajka, strzelec dwóch goli oraz Leszek Laszkiewicz, który półtorej minuty przed końcem meczu doprowadził do remisu. Dla profesora Laszkiewicza było to już 99 ekstraligowe trafienie w barwach jastrzębskiego klubu, więc ten jubileuszowy, setny gol może paść w każdym następnym meczu.

GKS Tychy, najbliższy rywal JKH wybitnie nie leży ekipie znad czeskiej granicy. Zwycięstwa jastrzębian nad tyszanami należą do rzadkości, ale za to cieszą podwójnie. Tak było chociażby w styczniu ubiegłego roku, gdy po zaciętym boju na Jastorze i decydującym trafieniu Tobiasza Bigosa JKH wygrał na Jastorze 2:1. To było ostatnia wygrana JKH nad Tychami.

Jednak ostatni pucharowy mecz tych drużyn, gdy Tychy potrzebowały rzutów karnych by awansować do finału Lotto Pucharu Polski pokazał, że i tym razem jastrzębianie są w stanie pokusić się o niespodziankę. Skoro udało się w Krakowie z mistrzem Polski, dlaczego miałoby się nie udać również w pojedynku z wicemistrzem i to przed własną publicznością?

Przed niedzielnym meczem pewne jest jedno, emocji nie zabraknie! Jedyną niewiadomą będzie zestawienie JKH na niedzielną konfrontację jastrzębsko-tyską. Pod znakiem zapytania stoi występ w tym meczu Martina Vozdecky'ego, który w Krakowie nie zagrał z powodu choroby, a także Jakuba Gimińskiego, który w trakcie starcia z Pasami doznał kontuzji żeber. W składzie JKH na pewno nie zobaczymy Tomasza Kominka, który złamał rękę.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2017/2018


3. JKH GKS JASTRZĘBIE

29. KOLEJKA
07.01.2018, godz. 18:00
sędziuje: Przemysław Kępa

1. GKS TYCHY

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
22
(15-2-5)
ZWYCIĘSTWA
44
(39-2-3)
149 BRAMKI 222

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
15
(11-2-2)

ZWYCIĘSTWA
17
(15-1-1)
79 BRAMKI 89

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ