Komplet punktów na północy (WIDEO)

 
2018-01-30

Opłaciła się długa podróż do Gdańska. Po golach Vladimira Lukaczika, Dominika Pasia, Dominika Jarosza i Leszka Laszkiewicza hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali MH Automatykę Gdańsk 4:1 i wracają do Jastrzębia-Zdroju z kompletem trzech punktów.

W pierwszych minutach więcej sytuacji wypracowali sobie jastrzębianie i to właśnie zespół gości otworzył wynik meczu. W 11. minucie, gdy JKH grał z przewagą jednego zawodnika z niebieskiej celnie uderzył Vladimir Lukaczik. Radość jastrzębian z prowadzenia nie trwała długo, bo niespełna dwie minuty. Dmytro Szczerbakow idealnie obsłużył Macieja Rompkowskiego, któremu pozostało tylko dostawić kija.

Druga odsłona przyniosła tylko jedno trafienie, a prowadzenie dla ekipy gości odzyskał Dominik Paś wykorzystując kontratak 2 na 1. W ostatnich minutach drugiej i na początku trzeciej tercji wynik próbował zmienić Valdimir Lukaczik. Wykorzystując okres gry w przewadze, oddał kilka potężnych strzałów na bramkę gospodarzy. Żaden z nich nie przyniósł jednak zmiany rezultatu.

Decydująca dla losów meczu okazała się 55. minuta. Bezpański krążek padł łupem Dominika Jarosza, który mierzonym uderzeniem przy słupku nie dał szans na interwencje Tomaszowi Witkowskiemu. Trafienie to praktycznie przesądziło o wygranej gości i zapewniło trzy punkty hokeistom z Jastrzębia.

Dwubramkowa różnica nie oznaczała jednak końca emocji. Jeszcze przed końcową syreną kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli bójkę Vlastimila Bilczika i Jakuba Gimińskiego. W 60. minucie doszło jeszcze do "korekty" wyniku. Po wycofaniu bramkarza przez gdańszczan, wygraną JKH przypieczętował Leszek Laszkiewicz, trafiając do opuszczonej bramki gospodarzy. Zadanie "Szkolenie i udział w rozgrywkach Polska Hokej Liga seniorów JKH" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Teraz ekipę z Leśnej czeka ciężki mecz z mistrzem Polski, Comarch Cracovią, którą JKH podejmie w najbliższy piątek 2 lutego.


Polska Hokej Liga - 36. kolejka - 30/01/2018 - Gdańsk - godz. 18:30
MH AUTOMATYKA GDAŃSK - JKH GKS JASTRZĘBIE 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)


0:1 - 10:54 - Vladimir Lukaczik - Jan Homer, Tomasz Kominek (5/4)
1:1 - 12:44 - Maciej Rompkowski - Dmytro Szczerbakow
1:2 - 30:07 - Dominik Paś - Richard Bordowski, Tobiasz Bigos
1:3 - 54:31 - Dominik Jarosz
1:4 - 59:12 - Leszek Laszkiewicz - Tomasz Kominek (do pustej bramki, 4/5)


MH Automatyka Gdańsk: Witkowski (Gorodetsky) - Bilczik, Wysocki, Vitek, Polodna, Skutchan - Lehmann, Mund, Szczerbakow, Różycki, Maciej Rompkowski - Kantor, Leśniak, Michał Kalinowski, Stasiewicz, Samusienko - Wachowski, Strużyk, Pesta, Marzec.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Raszka) - Kubesz, Jankovicz, Laszkiewicz, Paś, Bordowski - Lukaczik, Homer, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Bigos, Matusik, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka - Gimiński, Michałowski, Pelaczyk, Wróbel, Bryk.


Kary: 12:18 / Strzały: 29:28 / Widzów: 1 600.
Sędziowali: Przemysław Kępa, Robert Długi (sędziowie główni) oraz Daniel Lipiński, Patryk Kasprzyk (liniowi).
Trenerzy: Andriej Kowalow (MH Automatyka Gdańsk) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).


tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ