Na Jastorze lepsze Pasy (WIDEO)

 
2018-02-02

Co dwa razy udało się w Krakowie, w Jastrzębiu nie udało się ani razu. Na Jastorze ponownie lepsze były Pasy. Najbardziej jastrzębianom dała się we znaki druga piątka Cracovii złożona z byłych graczy JKH. Gole Filipa Drzewieckiego oraz asysty Macieja Urbanowicza i Mateusza Rompkowskiego przesądziły o zwycięstwie gości z Krakowa.

Już od drugiej minuty hokeiści JKH musieli gonić wynik. Przed bramką Ondreja Raszki niepilnowany był Filip Drzewiecki, który ładnym uderzeniem pod poprzeczkę dał prowadzenie Pasom. Jastrzębianie zdołali wyrównać, ale dopiero po przerwie, gdy dwie kary za to samo przewinienie - opóźnianie gry, czyli wybicie krążka poza tafle otrzymali Teddy Da Costa i Krystian Dziubiński.

W 34. minucie podczas gry w podwójnej przewadze krążek w siatce umieścił Tomasz Kominek i gospodarze wciąż liczyli się w walce o punkty. Niestety dla miejscowych w 39. minucie dał znać o sobie drugi atak Pasów. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Filip Drzewiecki i Cracovia objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu.

Zaledwie 33. sekundy po wznowieniu gry w trzeciej odsłonie Pasy miały już wygraną w kieszeni, bo trzeci raz sposób na Ondreja Raszkę znalazł Kasper Bryniczka i ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 3:1. Ta porażka dla JKH oznacza jedno, na 99 procent w ćwierćfinale rywalem ekipy znad czeskiej granicy będzie Podhale. Do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie kwestia kto rozpocznie walkę o półfinał na własnej tafli.

Zadanie "Szkolenie i udział w rozgrywkach Polska Hokej Liga seniorów JKH" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.


Polska Hokej Liga - 37. kolejka - 02/02/2018 - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - COMARCH CRACOVIA 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)


0:1 - 01:42 - Filip Drzewiecki - Kasper Bryniczka, Maciej Urbanowicz
1:1
- 33:36 - Tomasz Kominek - Jan Homer, Leszek Laszkiewicz (5/3)
1:2
- 38:46 - Filip Drzewiecki - Maciej Urbanowicz, Kasper Bryniczka
1:3
- 40:33 - Kasper Bryniczka - Filip Drzewiecki, Mateusz Rompkowski (5/3)


JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Fuczik) - Kubesz, Jankovicz, Laszkiewicz, Paś, Bordowski - Lukaczik, Homer, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Bigos, Gimiński, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka - Matusik, Michałowski, Pelaczyk, Wróbel, Świerski.

Comarch Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Szurowski, Chaloupka, Sykora, T. Da Costa, Domogała - Rompkowski, Noworyta, Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki - Kruczek, Wajda, Szinagl, Dziubiński, Kapica - Dutka, Słaboń, Zygmunt.


Kary: 12:6 / Strzały: 16:32 / Widzów: 800.
Sędziowali: Maciej Pachucki, Mariusz Smura (sędzia główny) oraz Daniel Lipiński, Marcin Polak (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Rudolf Rohaczek (Comarch Cracovia).


tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ