Wracamy do gry! (WIDEO)

 
2018-03-01

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz drugi pokonali TatrySki Podhale Nowy Targ. Tym razem mecz rozstrzygnął się w trzech tercjach. W ćwierćfinałowej rywalizacji każda z drużyn skorzystała z atutu własnego lodowiska i wygrała po dwa mecze. Kolejne spotkanie odbędzie się już w niedzielę w Nowym Targu.

Od pierwszego rzuconego krążka kibice na Jastorze oglądali bardzo dynamiczne i ciekawe zawody. Akcja raz po raz przenosiła się z jednego na drugi koniec lodowiska. Jedna z nich przyniosła gospodarzom powodzenie. W 16. minucie z niebieskiej kropnął Tobiasz Bigos i kibice JKH poderwali się z krzesełek w geście radości.

Druga odsłona przysporzyła kibicom huśtawkę nastrojów. Cztery minuty wystarczyły aby trafić z nieba do piekła. Dwie skuteczne akcje w wykonaniu Elvijsa Biezaisa dały "Szarotkom" prowadzenie. Trener Kalaber momentalnie wziął czas. Dodatkowo zmotywowani jastrzębianie wzięli się do roboty. Efekt był taki, że już w 29. minucie wyrównał Leszek Laszkiewicz. Chwilę później prowadzenie dla miejscowych odzyskał w ładnym stylu Kamil Wróbel. Kilkadziesiąt sekund przed druga przerwą ekipa z Leśnej podwyższyła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się ponownie Leszek Laszkiewicz.

Mimo twardej walki z obu stron w trzeciej tercji zmiany rezultatu się nie doczekaliśmy i drugie zwycięstwo JKH stało się faktem. Po czterech meczach ćwierćfinału jest remis. Wszystko rozpoczyna się od nowa. Kolejne mecze odbędą się w niedzielę w Nowym Targu oraz we wtorek w Jastrzębiu-Zdroju. Awansuje ten zespół, który wygra cztery mecze.


Polska Hokej Liga - Playoff (1/4 finału) - 01/03/2018 - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - TATRYSKI PODHALE NOWY TARG 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)


1:0 - 15:34 - Tobiasz Bigos - Jan Homer, Leszek Laszkiewicz
1:1 - 22:05 - Elvijs Biezais - Dmitri Samarin (5/4)
1:2 - 24:42 - Elvijs Biezais - Dmitri Samarin, Marcin Kolusz
2:2 - 28:15 - Leszek Laszkiewicz - Richard Bordowski
3:2 - 32:14 - Kamil Wróbel - Leszek Laszkiewicz, Tobiasz Bigos
4:2 - 38:12 - Leszek Laszkiewicz - Richard Bordowski


JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Fuczik) - Horzelski, Jankovicz, Bordowski, Paś, Laszkiewicz - Lukaczik, Homer, Kominek, Kulas, Świerski - Kubesz, Gimiński, Nahunko, Wróbel, Ł. Nalewajka - Bigos, Jarosz.

TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny (B. Kapica) - Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz - Wsół, Samarin, Gruszka, Ogorodnikow, Biezais - K. Kapica, Pichnarcik, M. Michalski, Neupauer, Różański - Wojdyła, Mrugała, Svitac, Siuty, Kondraszow.


Stan rywalizacji: 2:2.
Kary: 4:14 / Strzały: 28:25 / Widzów: 1 000.
Sędziowali: Tomasz Radzik, Sebastian Kryś (główni) oraz Patryk Kasprzyk, Daniel Lipiński (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Alexander Belavskis (TatrySki Podhale Nowy Targ).


tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ