Komplet zwycięstw i awans do półfinału

 
2018-03-02

Od wtorku nasza drużyna juniorów młodszych rywalizuje w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych – PODKARPACKIE 2018 w Sanoku.

W pierwszym meczu grupowym JKH pokonał po rzutach karnych MKS Sokoły Toruń 4:3k.

Jastrzębianie skutecznie dogonili wynik w końcówce (przegrywaliśmy 1:3) – obie bramki padły w ostatnich 3 minutach meczu. Na 49 sekund przez zakończeniem spotkania gola na 3:3 zdobył Jan Sołtys i doprowadził do dogrywki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero rzuty karne ustaliły wynik meczu.

W drugim występie nasi hokeiści wysoko pokonali MMKS Podhale / MKS Cracovia 8:1.

W ostatnim meczu grupowym juniorzy młodsi JKH postarali się o emocje… Ewentualna wygrana za 3 punkty dawała naszemu przeciwnikowi awans do półfinału, nam wystarczyło zdobycie 1 punktu by pewnie przejść do strefy medalowej. Do 33 minuty i 14 sekundy zdeterminowana drużyna UKS Zagłębie Sosnowiec prowadziła wyraźnie 5:1. Jednak kolejne 4 trafienia podopiecznych Zbigniewa Wróbla i Damiana Kiełbasy dały remis i awans do dalszej fazy rozgrywek. Wykorzystany decydujący karny Kuby Blanika oznaczał zwycięstwo i pierwsze miejsce w grupie. Zadanie "Szkolenie i udział w rozgrywkach dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój. 

W sobotnim półfinale o godz. 16.00 JKH zmierzy się z MOSM Tychy. Relacja tekstowa tutaj. W drugiej parze rywalizować będą TMH Polonia Bytom i MKS Sokoły Toruń.

JKH - MKS Sokoły Toruń 4:3k
Bramki dla JKH: Misterkiewicz Kamil - 2, Sołtys Jan, decydujący karny – Wałęga Kamil.

JKH - MMKS Podhale / MKS Cracovia 8:1
Bramki dla JKH: Wałęga Kamil - 3, Wróblewski Dawid - 2, Sołtys Jan, Misterkiewicz Kamil, Wywiał Adam.

JKH - UKS Zagłębie Sosnowiec 6:5k
Bramki dla JKH: Blanik Jakub - 3 (w tym decydujący karny), Sołtys Jan - 2, Wróblewski Dawid, Wałęga Kamil.

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ