Niedziela będzie dla nas?

 
2018-03-03

Dwa domowe zwycięstwa hokeistów JKH GKS Jastrzębie sprawiły, że w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi, w którym jastrzębianie rywalizują z Podhalem Nowy Targ jest remis. Piąty mecz zostanie rozegrany w Nowym Targu. Czy niedziela będzie dla nas? Zapowiada się kolejne ciekawe i emocjonujące widowisko.

W półfinale zagra ten zespół, który jako pierwszy wygra cztery mecze. Do tej pory zespoły w pełni wykorzystały atut własnej tafli. Jako pierwsi na własnym lodowisku grali nowotarżanie, którzy po sezonie zasadniczym zajęli wyższe miejsce w tabeli. Szarotki wygrały 4:1 i 2:0 i do Jastrzębia-Zdroju ekipa Podhala przyjechała w doskonałych nastrojach.

Pierwszy mecz na Jastorze to popis bramkarzy, którzy przez 65. minut zachowali czyste konto. Konieczne okazały się rzuty karne, a po pięciu seriach najazdów to zawodnicy JKH cieszyli się z wygranej. Swoją próbę w świetnym stylu wykonał Jan Homer.

Dzień później podopieczni Roberta Kalabera w końcu zagrali swoje. Tylko na chwilę jastrzębianie wypuścili mecz spod kontroli, gdy po dwóch trafieniach Elvijsa Biezaisa, Szarotki prowadziły 2:1. Wtedy do pracy zabrali się napastnicy JKH, którzy po 213 minutach i 15 sekundach przerwali festiwal nieskuteczności w playoff. Dwukrotnie trafił Leszek Laszkiewicz i raz Kamil Wróbel, co złożyło się na pewną wygraną ekipy znad czeskiej granicy w stosunku 4:2.

Teraz walka o półfinał zaczyna się od nowa i już wiadomo, że odbędą się jeszcze przynajmniej dwa mecze. W niedzielę zespoły zmierzą się pod Tatrami. Dwa dni później czyli we wtorek na lodowisku Jastor zostanie rozegrany mecz nr 6.

Jastrzębianie w bieżącym sezonie jeszcze w Nowy Targu nie pokonali "Szarotek". Ostatni raz z wygranej na Podhalu cieszyli się 27.09.2016 r. Od tego momentu przegrali 9 kolejnych meczów w Miejskiej Hali Lodowej. Czy w najważniejszej fazie sezonu przełamią niechlubną serię? Transmisję ze spotkania przeprowadzi w systemie pay-per-view Nowotarska Telewizja Kablowa.

POLSKA HOKEJ LIGA - PLAY-OFF 2018 - 1/4 FINAŁU


4. TATRYSKI PODHALE NOWY TARG
MECZ NR 5
04.03.2018, godz. 18:00
M. Pachucki, P. Pyrskała

5. JKH GKS JASTRZĘBIE

 SEZON
ZASADNICZY
PLAY-OFF BILANS MECZÓW
(Sezon 2017/2018)
PLAY-OFF  SEZON
ZASADNICZY
3
(3-0-0)
2
(2-0-0)
ZWYCIĘSTWA
2
(1-0-1)
1
(1-0-0)
9 8 BRAMKI 6 6

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych
tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ