Srebro na Zimowym Narodowym.

 
2018-03-06

Dobra passa JKH trwa! Bardzo dobre wiadomości napłynęły z Warszawy, gdzie zakończył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie IV Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2018. W turnieju rywalizowali zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi. W finale tej imprezy młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie ulegli po zaciętym boju ŁKH Łódź 0:2, co oznaczało zajęcie drugiego miejsca w Polsce! Drużyna UKH Unia Oświęcim po wygranej z MOSM Tychy zajęła trzecią lokatę.

Przypomnijmy, że o awans do turnieju głównego w Warszawie młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli rozegrać eliminacje, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku na „Jastorze”. U siebie jastrzębianie ulegli tylko MOSM Tychy 1:2 i z drugiego miejsca uzyskali promocję do finałów rozgrywanych na Stadionie Narodowym, który w tym okresie zmienia się w Zimowy Narodowy.

Jastrzębianie pod opieką Jacka Chrabańskiego i Damiana Kiełbasy w fazie grupowej odnieśli komplet zwycięstw. Pierwsze miejsce w grupie sprawiło, że w półfinale nasza drużyna zmierzyła się z rywalami zza miedzy MOSM Tychy. Również i ten zespół nie zatrzymał nas i po zwycięstwie 4:2 JKH zameldował się w finale.

W meczu o złoto zmierzyliśmy się z  ŁKH Łódź. Skuteczną zaporą okazał się łódzki bramkarz. Pomimo wielu sytuacji do strzelenia bramki, zachował on czyste konto (otrzymał nagrodę najlepszego bramkarza turnieju). Dwa trafienia po stronie ŁKH oznaczały zwycięstwo łodzian 2:0. Nasza drużyna, wśród 26 zespołów z całej Polski (aż tyle drużyn uczestniczyło w kwalifikacjach do turnieju finałowego), okazała się druga w kraju.

Zawodnik JKH Jakub Czyż uznany został za najlepszego zawodnika turnieju. Nagrodę indywidualną otrzymał również Łukasz Sikora – uznany za najlepszego zawodnika JKH.
Dziękujemy za wsparcie finansowe wyjazdu firmie Progres Automatyka.

Zadanie "Szkolenie i udział w rozgrywkach dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Wyniki rywalizacji grupowej JKH:
JKH GKS Jastrzębie - UKS Olivia 17 Gdańsk 2:1
JKH GKS Jastrzębie - KH Legia Warszawa 4:1
JKH GKS Jastrzębie – MKS Cracovia Kraków 9:1
JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim 2:1

Półfinał:
JKH GKS Jastrzębie – MOSM Tychy 4:2

Finał:
JKH GKS Jastrzębie – ŁKH Łódź 0:2

Skład JKH: Franciszek Zacharjasz - Maksymilian Szczęsny - Wiktor Breske - Filip Chrobociński - Jakub Czyż - Jakub Dąbrowa - Natan Gołofit - Tymoteusz Krawiec - Krzyształa Piotr - Wiktor Landziński - Jeremi Majchrzak - Mateusz Midzierski - Przemysław Muzyka - Łukasz Sikora - Mateusz Wałęga - Michał Kijas - Paweł Górny - Antoni Galant. Trener – Jacek Chrabański, Damian Kiełbasa.

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ