Zabrakło tak niewiele (WIDEO)

 
2018-03-08

Po pełnym emocji i dramaturgii siódmym meczu ćwierćfinału w grze o medale pozostały "Szarotki". Losy tej niezwykle zaciętej rywalizacji rozstrzygnęły się w rzutach karnych. Jastrzębianie przegrali ale nie mają się czego wstydzić. Dla mocniejszego personalnie Podhala byli równorzędnym rywalem. Seniorzy kończą rozgrywki ligowe na piątym miejscu. Dziękujemy za 45 ligowych meczów, 26 zwycięstw i 142 strzelone bramki. Dziękujemy za turniej finałowy Puchar Polski. Dziękujemy za heroiczną walką bo ona jest najważniejsza. Z pewnością doświadczenie jakie zdobył młody jastrzębski zespół zaprocentuje w przyszłości. Ćwierćfinałowa seria playoff z 2018 roku na długo pozostanie w pamięci hokeistów i kibiców.

Decydujący mecz ćwierćfinału trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy. Z początku zaatakowali jastrzębianie, ale to hokeiści Podhala objęli prowadzenie, gdy grali w przewadze po karze dla Leszka Laszkiewicza. Strzałem z ostrego kąta Tomasza Fuczika zaskoczył Mateusz Michalski. W drugiej tercji gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, groźną kontrę wyprowadzili przyjezdni. Dominik Paś w sytuacji sam na sam został sfaulowany i sędziowie podyktowali rzut karny, który młody napastnik JKH zamienił na wyrównujące trafienie.

W trzeciej odsłonie spotkanie z minuty na minutę się rozkręcało. W 53. minucie Podhale ponownie objęło prowadzenie po golu Kamila Kapicy i było bliżej upragnionego awansu. Zimna krew, jaką przed bramką rywala zachował Tomasz Kominek sprawiła, że w 59. znów wszystko zaczynało się od nowa. Remis oznaczał dogrywkę. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia, a półfinalistę dla GKS-u Tychy wyłoniły rzuty karne, które tym razem lepiej wykonali miejscowi. Dla Podhala trafili Filip Wielkiewicz i Damian Tomasik (decydujący karny), co przy jedynym wykorzystanym najeździe przez Jana Homera oznaczało, że Szarotki powalczą o finał Polskiej Hokej Ligi z GKS-em Tychy. Jastrzębianie natomiast zakończyli już swój udział w rozgrywkach na doskonałym piątym miejscu.

Serdecznie dziękujemy za walkę przez cały sezon! Również kibicom należą się ogromne podziękowania za wsparcie z trybun. Szczególnie w tych ostatnich meczach sezonu, gdzie nawet na mroźnym Podhalu ekipa znad czeskiej granicy mogła liczyć na głośny i kulturalny doping sporej grupy sypmatyków. Jeszcze raz dziękujemy i widzimy się w sezonie 2018/2019!

Zadanie "Szkolenie i udział w rozgrywkach Polska Hokej Liga seniorów JKH" zostało współfinansowane przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.


Polska Hokej Liga - Playoff (1/4 finału) - 08/03/2018 - Nowy Targ - godz. 18:00
TATRYSKI PODHALE NOWY TARG - JKH GKS JASTRZĘBIE 3:2 k. (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 2:1)


1:0 - 10:53 - Mateusz Michalski - Jarosław Różański, Krzysztof Zapała (5/4)
1:1 - 31:53 - Dominik Paś (rzut karny)
2:1 - 52:39 - Kamil Kapica - Bartłomiej Neupauer, Michal Pichnarczik
2:2 - 58:38 - Tomasz Kominek - Radosław Nalewajka, Marcin Horzelski
3:2 - 65:00 - Damian Tomasik (decydujący rzut karny)


Podhale Nowy Targ: Odrobny (B. Kapica) - Jaśkiewicz, Tomasik, Michalski, Zapała, Różański - Sulka, Samarin, Kolusz, Ogorodnikow, Biezais - Kapica, Pichnarczik, Wielkiewicz, Neupauer, Siuty - Wojdyła, Mrugała, Svitac, Kondraszow, Podlipni.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Raszka) - Horzelski, Kubesz, Bordowski, Jarosz, Laszkiewicz - Lukaczik, Homer, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Bigos, Gimiński, Nahunko, Wróbel, Ł. Nalewajka - Świerski, Jarosz.


Stan rywalizacji: 4:3 dla Podhala, które awansowało do półfinału.
Kary: 8:16 / Strzały: 34:31 / Widzów: 3 000.
Sędziowali: Maciej Pachucki, Tomasz Radzik (główni) oraz Wojciech Moszczyński, Artur Hyliński (liniowi).
Trenerzy: Alexander Belavskis (TatrySki Podhale Nowy Targ) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).


tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ