Srebrni juniorzy

 
2018-03-18

Nie wyszedł zawodnikom JKH GKS Jastrzębie finał turnieju decydującego o mistrzostwie Polski hokeistów rywalizujących w Centralnej Lidze Juniorów. Złote medale, puchar i tytuł Mistrza Polski pojechały do Oświęcimia.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie rządzili, dzielili i strzelali gole rywale. Oświęcimianie wzmocnieni graczami MMKSu Podhale grali ostro i agresywnie. Czternaście minut wystarczyło aby goście prowadzili różnicą trzech bramek. Po przerwie przewaga przyjezdnych wzrosła do czterech trafień. Jak się później okazało zaliczka z pierwszej połowy meczu wystarczyła aby dowieźć zwycięstwo do końca.

Jastrzębianie rozkręcali się powoli. Pełnię swoich umiejętności pokazali dopiero w ostatnich 20 minutach. Podopieczni trenera Wróbla nie mając nic do stracenia rzucili się do odrabiania strat. Unici zaczęli popełniać błędy i łapać kary. Miejscowi coraz częściej i poważniej zagrażali bramce gości. Na Jastorze "zapachniało" golem dla gospodarzy. W końcu gra w podwójnej przewadze przyniosła trzecie trafienie. Jastrzębianie "poczuli krew" i kontynuowali natarcie. Pięć minut przed końcem przewaga gości stopniała do jednego gola. Miejscowi stworzyli jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki dającej remis ale zabrakło skuteczności, odrobiny szczęścia i zimnej krwi. Na wyrównanie nie wystarczyło czasu.

Na usta cisną się słowa, że złoto znowu nie dla Jastrzębia. Na pocieszenie pozostaje jednak fakt, że jastrzębscy juniorzy trzeci sezon z rzędu nie schodzą z podium. Dziękujemy za podjętą walkę bo ona jest najważniejsza. Dziękujemy za wylany pot i zdrowie zostawione na lodzie. Dziękujemy za wygrany sezon zasadniczy i turniej finałowy. Trochę szkoda, że dla Patryka Pelaczyka, Jakuba Michałowskiego i Dominika Jarosza była to ostatnia szansa na złoto w młodzieżowym hokeju.

Brązowe medale zawisły na szyjach juniorów Zagłębia Sosnowiec. W meczu o trzecie miejsce pokonali rówieśników z Bytomia 4:3 (0:2, 1:1, 3:0).

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Sebastiana Lipińskiego (UKH Unia Oświęcim), obrońcą Adriana Duszaka (UKS Zagłębie Sosnowiec), a napastnikiem Dominika Pasia (JKH GKS Jastrzębie). Nagroda Fair Play przypadła gospodarzom turnieju.

Zadanie "Organizacja turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorów w Hokej na Lodzie" dofinansowane zostało ze środków budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.


Centralna Liga Juniorów - Finał - 18/03/2018 - Jastrzębie-Zdrój - godz. 14:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - UKH UNIA OŚWIĘCIM 4:5 (0:3, 2:2, 2:0)


0:1 - 07:42 - Kamil Klocek - Bartosz Olchawski, Michał Magiera (5/4)
0:2 - 12:46 - Tadeusz Huzior - Kacper Kamieniecki
0:3 - 13:13 - Michał Magiera - Sebastian Brynkus
0:4 - 22:34 - Adrian Prusak - Szymon Flasz (5/4)
1:4 - 23:50 - Miroslav Pacoń - Dominik Jarosz, Jakub Blanik
1:5 - 27:07 - Sebastian Brynkus
2:5 - 31:43 - Kamil Misterkiewicz - Patryk Pelaczyk, Jan Sołttys
3:5 - 46:38 - Dominik Jarosz - Dominik Paś (5/3)
4:5 - 55:05 - Patryk Pelaczyk - Dominik Jarosz


JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Załucki) - Kalus, Frojda, Blanik, Jarosz, Pacoń - Wywiał, Michałowski, Pelaczyk, Paś, Kapusta - Witas, Gruszczyk, Misterkiewicz, Wałęga, Sołtys - Kot, Cieśla, Wróblewski, Borowiak, Płachetka.

UKH Unia Oświęcim: Lipiński (Bizub) - Sołtys, Noworyta, Prusak, Flasz, Magiera - Adam Kot, Kamieniecki, Huzior, Kamiński, Worwa - Klocek, Jaworski, Olchawski, Brynkus, Krynicki - Wojtarowicz, Rudek, Szymeczko, Rabęda.


Kary: 12:20 / Strzały: 33:32 / Widzów: 400.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski oraz Dawid Pabisiak i Łukasz Dybaś.
Trenerzy: Zbigniew Wróbel (JKH GKS Jastrzębie) - Witold Magiera (UKH Unia Oświęcim).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ