Podsumowanie sezonu 2017/2018 - rozgrywki młodzieżowe

 
2018-05-10

Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie to nie tylko „drużyna seniorów". W zakończonym sezonie JKH reprezentowały w rozgrywkach różnego szczebla drużyny w 7 kategoriach wiekowych (6-20 lat).

Zadanie "Szkolenie i udział w rozgrywkach dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Najstarsza drużyna  - juniorzy -  rywalizowała w Centralnej Lidze Juniorów. Po sezonie zasadniczym zagwarantowali sobie udział w finałach Mistrzostw Polski, których gospodarzem był nasz Klub. W spotkaniu finałowym o jedno trafienie lepsza była drużyna z Oświęcimia (4:5), co oznaczało zdobycie srebrnego medalu i Wicemistrza Polski.

W kategorii junior młodszy w eliminacjach ogólnopolskich jastrzębianie wywalczyli prawo gry w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych 2018 (finałowe rozgrywki w tej grupie wiekowej). Wśród 8 najlepszych ekip z Polski, drużyna JKH zajęła I miejsce w kraju.

Niższa kategoria wiekowa – Żaki Starsze – rywalizowały w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Ta grupa złożona w dużej części z młodszych zawodników zajęła V miejsce w Śląskiej Lidze Żaka Starszego. Tylko jeden punkt zabrakło do czwartej lokaty, która oznaczała prawo udziału w barażach do Mistrzostw Polski.            

Żaki Młodsze również rywalizowały tylko w lidze śląskiej. W rozgrywkach wyraźnie prym wiodły dwa zespoły, w tym JKH. W ostatecznej klasyfikacji hokeiści tej grupy wiekowej zajęli II miejsce, tracąc do lidera tylko 2 punkty. 

Jeszcze młodsze Mikrusy także rywalizowały w lidze śląskiej. Ta kategoria wiekowa wywalczyła również II miejsce na Śląsku.

Najmłodsi hokeiści JKH grali z powodzeniem w Śląskiej Lidze Mini Hokeja systemem turniejowym. W kategoriach mini hokeja nie prowadzi się oficjalnych klasyfikacji. Nasze drużyny w kategoriach 2009 oraz 2010 i młodsi regularnie wygrywały większość spotkań ze swoimi rówieśnikami.

Po za rywalizacją ligową nasi hokeiści brali udział w różnych turniejach ogólnopolskich.  W grudnia na lodowisku warszawskiego „Torwaru" odbyły się finałowe zmagania w ramach PGE Turnieju Hokeja. O triumf w pierwszej edycji zawodów dla najlepszych w kraju zespołów Żaka Młodszego walczyło osiem drużyn wyłonionych w czterech turniejach eliminacyjnych. W stolicy nasi hokeiści odnieśli komplet zwycięstw w swojej grupie. W finałowym spotkaniu to sanoczanie byli lepsi (5:2).

Podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2018 znakomicie spisali się hokeiści rocznika 2008/2009. Wcześniej, o awans do turnieju głównego, pomyślnie rywalizowali w eliminacjach w Jastrzębiu. Na Narodowym w finale tylko ekipa z Łodzi była lepsza o dwie bramki. Wśród 26 najlepszych drużyn z całej Polski zajęliśmy II miejsce.

Oprócz tego mali hokeiści rywalizowali z powodzeniem w VIII edycji Międzynarodowego Turnieju Mini HokejaWśród 21 ekip drużyna rocznika 2008-2009 zajęła drugie miejsce, druga drużyna uplasowała się na osiemnastej  pozycji. Młodsi hokeiści urodzeni w latach 2010-2011 zakończyli turniej na dziewiątym miejscu (startowało 15 drużyn).

Miniony sezon udany był również pod względem występów zawodników JKH w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju. W grudniowych Mistrzostwach Świata Dywizji IB do lat 20 w słoweńskiej Bledzie zagrało 5 wychowanków JKH. W kwietniowych Mistrzostwach Świata do lat 18 w Estonii w Kadrze Polski zagrało 4 jastrzębskich zawodników. 

Ciekawostką jest, że 5 drużyny JKH (Mikrusy, Żaki Młodsze, Żaki Starsze, Juniorzy Młodsi, Juniorzy) rozegrały łącznie 97 meczów w rozgrywkach ligowych i finałowych.  Do tego należy doliczyć najmłodsze kategorie mini hokeja, które uczestniczyły w 19 turniejach mini hokeja w ramach Śląskiej Ligi Mini Hokeja. Poza tym drużyny grały mecze i turnieje towarzyskie w Polsce i Czechach.

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ