Z podniesionym czołem!

 
2024-05-21

Prowadzona przez Roberta Kalabera reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa Świata Elity w Czechach powrotem do Dywizji IA. Trudno zatem mówić o sukcesie wyprawy do Ostrawy, ale z drugiej strony... Tych dziesięciu dni niesamowitych emocji, wrażeń i przeżyć nikt nam nie odbierze. Obejrzeliśmy siedem świetnych spotkań, po których nie musieliśmy wstydzić się za biało-czerwonych. Jesteśmy dumni, że wśród bohaterów imprezy byli wychowankowie JKH GKS Jastrzębie, a Dominik Paś znalazł się wśród trzech wyróżnionych graczy naszej kadry. Dziękujemy Wam za ten piękny czas!

Reprezentacja Polski zdobyła na Ostravar Arenie jeden punkt za doprowadzenie do dogrywki w otwierającym turniej starciu z Łotwą (4:5d.). Następnie Polacy przegrali kolejno ze Szwecją (1:5), Francją (2:4), Słowacją (0:4), USA (1:4), Niemcami (2:4) i Kazachstanem (1:3). Kluczowe były pojedynki z Francuzami i Kazachami, w których niestety po błędach indywidualnych lepsi okazali się rywale. Niewiele zabrakło do upragnionego utrzymania...

Radość budziły honorowe trafienia przeciw Szwecji i USA, przełamujące niemoc trwającą od czasów, gdy wielu kadrowiczów nie było jeszcze na świecie. Żaden z renomowanych rywali nie zdołał dokonać pogromu na Polakach, co również ma swoją wymowę. Dodatkowym niezwykle pozytywnym aspektem było słynne już „Gramy u siebie” w Ostravar Arenie. Frekwencja na meczach Polaków najlepiej świadczy przeciw tezie o „niszowej dyscyplinie”, jaką rzekomo jest hokej.

Podczas turnieju JKH GKS Jastrzębie oficjalnie reprezentowali Dominik Paś, Kamil Górny, Maciej Urbanowicz, Arkadiusz Kostek, Marcin Kolusz i Patryk Wajda. Ponadto wychowankami naszego klubu w biało-czerwonych barwach byli także Kamil Wałęga i Mateusz Bryk. Na siedem spotkań w aż czterech najlepszymi zawodnikami naszej kadry wybierani byli zawodnicy z tego grona: Bryk ze Szwecją, Paś z Francją, Wajda z Niemcami, a Wałęga - z Kazachstanem. Wiele pochwał zebrał także Maciej Urbanowicz, który, podobnie jak w ekstralidze, wyróżniał się walecznością na bandach przeciw znacznie wyżej... opłacanym rywalom.

W sumie na Ostravar Arenie cieszyliśmy się z czterech goli naszych wychowanków. Kamil Wałęga trafił dwukrotnie, przeciw Łotwie i Kazachstanowi, a także dołożył asystę przeciw Francji. Mateusz Bryk również zdobył gola z Łotyszami oraz asystował przy wyżej wspomnianej bramce Wałęgi z Kazachami. Dominik Paś zapunktował z kolei golem z Francją. Obok nich do protokołów wpisali się także Patryk Wajda (gol z Niemcami), Maciej Urbanowicz (asysta przeciw Łotwie), Marcin Kolusz (asysta z USA) i Arkadiusz Kostek (asysta z Niemcami).

Polski Związek Hokeja na Lodzie już dziś zapowiedział starania o organizację Mistrzostw Dywizji IA, w trakcie których biało-czerwoni będą starać się o powrót do Elity. Ta przygoda była tak wspaniała, że nie możemy doczekać się powtórki!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ