Mamy wicemistrzów Polski!

 
2023-04-03

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zdobyli srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików, które w niedzielę zakończyły się na Jastorze! Ten wspaniały sukces podopiecznych Wojciecha Czecha jest drugim medalem naszej młodzieży w sezonie 2022/23, po brązie juniorów młodszych. Gratulujemy naszym dzielnym chłopakom, którzy w całym mistrzowskim turnieju strzelili... ćwierć setki bramek!

W sobotnie późne popołudnie młodzi jastrzębianie jako triumfatorzy grupy B zagrali o finał z Unią Oświęcim, która zajęła drugie miejsce w "tyskiej" części imprezy. Gospodarze nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając pewnie i wysoko 7:2 (3:1, 3:0, 1:1). Bohaterem dnia był Wiktor Zając, który aż czterokrotnie pokonał... obu oświęcimskich bramkarzy. W drugim z półfinałów MOSM Tychy nie dał szans "Szarotkom" (6:1) i w ten sposób w meczu o złoto zagrali triumfatorzy obu grup.

Niedzielny śląski finał Mistrzostw Polski U16 był bardzo dobrym, twardym widowiskiem, które z trybun obserwowała spora (jak na tę kategorię wiekową) liczba kibiców. Ponieważ fani obu ekip nie zaniedbali dopingu, mieliśmy na Jastorze iście... ekstraligową atmosferę.

Początek zawodów nastroił nas bardzo optymistycznie, bowiem już w 6. minucie nasz zespół objął prowadzenie, gdy w przewadze pięknym strzałem z dystansu popisał się Filip Wojciechowski. Niestety, goście (a zarazem współgospodarze turnieju) zdołali doprowadzić do remisu w 15. minucie, kiedy to przebłyskiem hokejowego geniuszu wykazał się Aliaksandr Rusowicz. Napastnik Tychów wykorzystał naszą stratę w środku pola, pokonując Kacpra Michalskiego po wymanewrowaniu jastrzębskiej obrony.

Druga tercja upłynęła pod znakiem wymiany ciosów z obu stron, choć pod sam koniec to tyszanie mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, marnując jednakże akcję w... trzech na jednego. Podopieczni trenera Czecha nie zdołali niestety "zemścić" się za tę "setkę". W efekcie remis utrzymał się do 48. minuty, w której mecz rozstrzygnął gol Mykyty Pereczniewa, który dopadł od odbitej od bandy gumy i jakimś sposobem zdołał pokonać Michalskiego uderzeniem z bardzo ostrego kąta...

Mimo prób wyrównania rezultat nie uległ już zmianie. Radości tyszan nie było końca, a z kolei nasi hokeiści załamani padli na lód. Cóż, raz się wygrywa, raz się przegrywa. Taki jest sport, ale najważniejsze jest to, że nasi wicemistrzowie Polski pokazali jastrzębski charakter.

Dodajmy, że obok srebra drużynowego do naszej ekipy trafiły też dwa wyróżnienia indywidualne, ponieważ najlepszym golkiperem imprezy wybrano Kacpra Michalskiego, zaś Mikołaj Osiadły otrzymał statuetkę MVP.

W podsumowaniu należy wspomnieć, że trzynastu srebrnych medalistów z naszej ekipy to uczniowie liceum ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Piastów, z którym JKH GKS Jastrzębie nawiązał kilka lat temu bardzo owocną współpracę.

1 kwietnia 2023, Jastrzębie-Zdrój, 16:45 (półfinał)
JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)
1:0 Breske (Chodubski) 13:57
2:0 Leśniok (Osiadły) 17:12
2:1 Dawid (Płatacz, Ziober) 17:56
3:1 Zając (Osiadły) 19:12
4:1 Zając (Czyż, Iljuchin) 20:58
5:1 Czyż (Osiadły, Wojciechowski) 23:22
6:1 Zając (Osiadły, Czyż) 36:48
6:2 Płatacz (Domalewski) 45:47
7:2 Zając (Osiadły) 53:57

JKH GKS Jastrzębie: Michalski (od 40:01 Karnachau) - Kamienieu, Midzierski, Leśniok, Stanevicius, Antolak - Iljuchin, Wojciechowski, Zając, Osiadły, Czyż - Majchrzak, Wolak, Chodubski, Gołofit, Breske - Muzyka, Górski, Chrobociński, Sikora. Pasoń.

2 kwietnia 2023, Jastrzębie-Zdrój, 13:45 (finał)
JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
1:0 Wojciechowski (Osiadły) 05:58 5/4
1:1 Rusowicz 14:27
1:2 Pereczniew (Matera) 47:28

JKH GKS Jastrzębie: Michalski - Kamienieu, Midzierski, Leśniok, Stanevicius, Antolak - Iljuchin, Wojciechowski, Zając, Osiadły, Czyż - Majchrzak, Wolak, Chodubski, Gołofit, Breske - Muzyka, Górski, Chrobociński, Sikora. Pasoń.

Zadanie "Szkolenie sportowe i udział w zawodach dzieci i młodzieży Akademii JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ