Ahoj, Jakub!

 
2023-05-29

Przedstawiamy Wam kolejnego zawodnika, który w sezonie 2023/24 zagra w JKH GKS Jastrzębie! Miło nam poinformować, iż w naszym zespole występować będzie 29-letni czeski napastnik Jakub Izacky. Ten wychowanek Ocelarzi Trzyniec dysponuje doświadczeniem kilku lat gry w węgierskiej Erste Lidze, zaś ostatnie miesiące spędził w angielskim Nottingham Panthers. Witamy!

Jakub Izacky urodził się 25 listopada 1993 roku. Jako zawodnik młodzieżowych drużyn słynnego klubu z Trzyńca miał okazję w sezonie 2011/12 zadebiutować w reprezentacji Czech do lat dziewiętnastu. Następnie spędził rok w kanadyjskim Saint John Sea Dogs, rywalizującym w juniorskiej lidze prowincji Quebec. Zaliczył tam prawie siedemdziesiąt spotkań, zdobywając czterdzieści punktów.

W 2013 roku powrócił do ojczyzny, jednak ostatecznie nie udało mu się „przebić” do pierwszej drużyny Ocelarzi. Przez kolejne cztery lata grał w drugiej i trzeciej lidze czeskiej (HK Nowy Jiczyn, Zubr Przerów). W efekcie nie było mu dane zagrać w czeskiej ekstralidze, bowiem w 2017 roku przeniósł się na Węgry, z którymi związał się aż do lutego bieżącego roku. Nad Balatonem reprezentował barwy klubów z Dunaujvaros, Debreczyna i budapeszteńskiej Ujbudy.

W sumie w Erste Lidze rozegrał ćwierć tysiąca meczów, zdobywając 107 goli i dokładając 161 asyst. Bilans byłby zapewne jeszcze lepszy, jednak podczas gry w Ujbudzie w poprawie statystyk przeszkodziła Iżacky'emu pauza związana z kontuzją. W lutym na krótko przeszedł do Nottingham Panthers, notując w EIHL osiemnaście meczów i dwanaście punktów.

Witamy w JKH GKS Jastrzębie!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ