"Mamy ciekawą drużynę"

 
2023-08-25

Wstęp do sezonu ligowego 2023/2024 oficjalnie za nami. Podczas III Pikniku z hokejem zaprezentowali się zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych JKH GKS Jastrzębie. Z okazji jubileuszu 70 lat hokeja w naszym mieście swoją premierę miały także książka i bluza meczowa. W rodzinnej atmosferze przed Jastorem bawili się mali i duzi sympatycy hokeja.

Na parkingu przed Lodowiskiem Jastor na kibiców i nie tylko czekały liczne atrakcje. Były punkty gastronomiczne. Stoły do gry w cymbergaja. Boisko do gry w unihokeja. Ogromne dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci. Tradycyjnie obecni byli strażacy. Kopalnia Wiedzy JSW zapewniła atrakcje dla mniejszych i większych pociech. Pojawiła się też reprezentacja Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźni Moszczenica z gadżetami promującymi Carbonarium.

Cheerleaderki JKH z Eksplozji Tańca zaprezentowały nowe układy taneczne, a na koniec byliśmy świadkami eksplozji kolorów.

Na stanowisku klubowym można było zaopatrzyć się w klubowe gadżety oraz karnety w promocyjnej cenie. Niespodzianką dla kibiców była książka wydana z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia hokeja w Jastrzębiu.

Prezentacja drużyn rozpoczęła się od słów Pani Prezydent. - Jesteśmy dumni z tego, że mamy takich sportowców. Życzę wszystkiego dobrego, samych sukcesów.

Następnie głos zabrał Kazmierz Szynal. - Zbliża się nowy sezon. Mamy wspaniałą młodzież hokejową, wspaniałe dzieci, ekstraligową drużynę, świetnych trenerów i opiekunów. Zapraszamy na najbliższy sezon. Po tych słowach sternik JKH wręczył nowe jubileuszowe bluzy meczowe Pani Prezydent i przedstawicielom sponsora strategicznego JSW S.A.

Potem prezentowani byli zawodnicy Akademii JKH i seniorzy oraz trenerzy młodzieży i sztab szkoleniowy pierwszej drużyny. W sezonie 2023/2024 nasz klub będzie reprezentowany we wszystkich kategoriach wiekowych przez osiem drużyn młodzieżowych.

O cele na nowy sezon pytany był Maciej Urbanowicz. - Chcemy podejść do sezonu z głową i rozważnie. W zeszłym roku flastart. Zacznijmy dobrze, a potem będziemy myśleć o medalach. - powiedział kapitan JKH, dla którego będzie to 11. sezon w naszej drużynie.

Leszek Laszkiewicz ocenił transfery i przygotowania do nowego sezonu. - Liczymy, że nowi godnie zastąpią poprzedników. Będą jeszcze lepszymi zawodnikami. Jesteśmy cały czas w trakcie sparingów. Cały czas się zgrywamy. Mam nadzieję, że na pierwszy mecz z Sanokiem wszystko będzie funkcjonował dokładnie i ta "maszyna" ruszy. - stwierdził dyrektor sportowy klubu, zapraszając na inaugurację sezonu.

Na koniec wywołany został Robert Kalaber, który w Jastrzębiu pracuje od sezonu 2014/2015. - Mamy ciekawą drużynę. Perspektywicznych bramkarzy, doświadczonych zawodników z Jastrzębia, kilku etatowych reprezentantów Polski, ciekawych obcokrajowców, także trzeba to dobrze poukładać i na koniec sezonu być zadowolonym z tego co pokażemy - odpowiedział trener naszej drużyny na pytanie na co możemy liczyć w nowym sezonie.

A zatem wstęp do sezonu 2023/2024 za nami. Pierwszy mecz 8 września. Zapraszamy na Jastor całymi rodzinami. Bądźcie z nami!

Za nim sezon wystartuje czekają naszych hokeistów jeszcze dwa sparingi. Na Jastorze widzimy się w środę 30 sierpnia i piątek 1 września.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ