Ahoj, Rastislav!

 
2023-09-15

Z radością informujemy, że do drużyny JKH GKS Jastrzębie dołącza Rastislav Spirko. To niezwykle doświadczony były reprezentant Słowacji, mający na swoim koncie m.in. mistrzostwo Czech z Pardubicami oraz ponad dwieście spotkań w KHL. Witamy w Jastrzębiu!

Rastislav Spirko urodził się 21 czerwca 1984 roku we Vrutkach pod Małą Fatrą. Jest wychowankiem pobliskiego MHC Martin i jako zawodnik tego klubu zadebiutował w młodzieżowych kadrach Słowacji na Mistrzostwach Świata U18 i U20. W 2003 roku wyjechał do USA, gdzie rywalizował w ligach uniwersyteckich. Po trzech latach powrócił do ojczyzny (ponownie Martin), zaś cztery następne sezony spędził w Czechach, wieńcząc ten okres kariery mistrzostwem z HC Pardubice. Dodajmy, że wówczas również po raz pierwszy zagrał w seniorskiej reprezentacji Słowacji, zamykając do 2019 roku bilans w kadrze na niemal połowie setki spotkań.

W latach 2011-2015 napastnik spod Fatry miał okazję walczyć w jednej z najlepszych lig świata, czyli rosyjskiej międzynarodowej KHL. Reprezentował barwy kolejno Lva Poprad, Awtomobilista Jekatierynburg, Spartaka Moskwa i Amura Chabarowsk, czyli miasta położonego na granicy z Chinami. Ostatecznie w ponad dwustu meczach w KHL Szpirko zebrał 84 pkt. (w tym 39 goli). 

W 2015 roku Szpirko powrócił pod Małą Fatrę, ale stosunkowo szybko ponownie zawitał do Czech (Kometa Brno, Ocelarzi Trzyniec, Pardubice). W latach 2017-2021 znów jednak grał na Słowacji (Zwoleń, Trenczyn, Martin), zaś dwa ostatnie sezony spędził w węgierskiej Erste Lidze (Debreczyn).

Przebogate doświadczenie Rastislava Szpirko zamyka się na ten moment na niemal dziewięciuset spotkaniach na najwyższych szczeblach ligowych w Rosji i Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech. Nasz nowy napastnik zdobył w nich około pół tysiąca punktów.

"Wobec prośby Ondreja Kopty o rozwiązanie kontraktu stanęliśmy przed wyzwaniem uzupełnienia naszej ofensywy. Bardzo się cieszę, że zdołaliśmy uczynić to tak szybko i skutecznie, pozyskując Rastislava Spirko. Mamy nadzieję, że jego ogromne doświadczenie i międzynarodowe ogranie pomogą nam w walce o ligowe punkty" - przyznał dyrektor sportowy naszego klubu Leszek Laszkiewicz.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ