Cel? Podtrzymać passę!

 
2023-10-19

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wracają na własną taflę z passą czterech zwycięstw z rzędu w kieszeni. W piątkowy wieczór nasz zespół podejmie przy al. Jana Pawła II ekipę PZU Podhala Nowy Targ, która z kolei przegrała ostatnie sześć starć. Co ciekawe, to spotkanie będzie naszym pojedynkiem numer... 799 na najwyższym szczeblu! Zapraszamy na godz. 18:00 na Jastor!

Z uwagi na wyżej wymienione serie to podopieczni Roberta Kalabera wydają się faworytami starcia. Nie oznacza to jednak, że za sprawą tych statystyk jastrzębianie będą mogli „z automatu” przypisać sobie wygraną. Wręcz przeciwnie - „Szarotki” przyjadą na Jastor zdeterminowane przerwać impas, a należy pamiętać, że były tego bliskie już w ostatnią niedzielę, gdy dopiero po dogrywce musiały uznać wyższość Comarch Cracovii. Ponadto dwa tygodnie temu nasi najbliżsi rywale napsuli nerwów dominującej obecnie w ekstralidze ekipie GKS Katowice, prowadząc w 36. minucie wyjazdowego pojedynku... 3:1. Ostatecznie skończyło się na 6:3 dla faworyta, ale należy przyznać, że mistrzowie Polski najedli się strachu.

Inna sprawa, że - jak donoszą nowotarskie media - drużyna Podhala ma pewne problemy kadrowe, które powinny nieco ułatwić zadanie gospodarzom piątkowego starcia. Robert Kalaber ma na pewno swój pomysł na zrewanżowanie się przeciwnikom za wrześniową, nieco pechową porażkę w Nowym Targu (3:5), gdzie gole dla JKH GKS strzelali Jakub Izacky i Dominik Paś. Pierwszego z wymienionych niestety nie zobaczymy w piątek w akcji.

Na koniec dodajmy ciekawostkę. Trenerem Podhala jest od miesiąca Fin Sami Hirvonen, który funkcjonuje w hokeju jako szkoleniowiec od... szesnastego roku życia. Jak opisał niedawno portal Hokej.net, ten urodzony w 1974 roku w Tampere mężczyzna przyszedł na świat bez palców lewej ręki i lewej nogi. Zakochał się w hokeju podobnie jak jego ojciec i bracia, ale z oczywistych powodów nie mógł zrobić kariery na tafli. Został trenerem, a w międzyczasie obronił tytuł... inżyniera. Ostatecznie pozostał przy hokeju i pracował w klubach fińskich oraz szwedzkim. Należy przyznać, że to kapitalna historia człowieka, który mimo niepełnosprawności tak aktywnie działa w ulubionym sporcie.

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


JKH GKS JASTRZĘBIE
13. KOLEJKA
20 października 2023
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

PZU PODHALE NOWY TARG

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
33
(27-3-3)
55
(42-8-5)
ZWYCIĘSTWA
46
(37-2-7)
17
(16-1-0)
171 324 BRAMKI 277 120

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ