Hokejowe Zaduszki

 
2023-11-01

W nietypowym - jak na fazę zasadniczą ekstraligi - czwartkowym terminie hokeiści JKH GKS Jastrzębie zakończą drugą rundę zmagań THL. W Zaduszki o godz. 18:00 nasz zespół podejmie Comarch Cracovię i postara się o podtrzymanie serii domowych zwycięstw. Na Jastorze jesteśmy wszak niepokonani od ponad miesiąca! Zapraszamy!

Jeszcze tydzień temu z pewnymi obawami szykowaliśmy się do końcówki drugiej rundy, która zarazem wyłania czołową czwórkę Pucharu Polski. Oczywiście byliśmy pewni, że nasi hokeiści dadzą z siebie wszystko w ostatnich trzech meczach, ale zarazem mieliśmy świadomość, iż w zaplanowanej na 15 listopada ostatniej kolejce tej części sezonu JKH GKS będzie pauzował. Na szczęście jednak podopieczni Roberta Kalabera dowodzeni przez będącego ostatnio w rewelacyjnej formie Marcina Kolusza zdobyli komplet punktów przeciw GKS Tychy oraz Unii Oświęcim, za sprawą czego... kłopot sam się rozwiązał.

2 listopada nasz zespół już ze spokojną głową podejdzie do pojedynku z Comarch Cracovią. W pierwszym spotkaniu obu ekip pod Wawelem górą byli jastrzębianie, wygrywając po "złotym golu" Filipa Starzyńskiego w dogrywce. Mecz ten stanowił zarazem przełamanie wrześniowego impasu, o którym po serii wygranych w październiku na szczęście zdążyliśmy już zapomnieć.

W czwartek do Jastrzębia-Zdroju przyjedzie mająca ostatnio słabszą serię Comarch Cracovia. "Pasy" przegrały cztery ostatnie mecze i w efekcie obecnie zajmują siódme miejsce, ustępując nawet będącemu na fali wznoszącej PZU Podhalu Nowy Targ. Drużyna prowadzona przez Rudolfa Rohaczka przed tygodniem zanotowała poważną wpadkę przeciw Unii Oświęcim (1:7) i można domniemywać, że doświadczony szkoleniowiec z Ostrawy w ciągu kolejnych dni wdrożył "plan naprawczy". Bez wątpienia 2 listopada na Jastorze przeciw JKH GKS Jastrzębie wystąpi rywal, który będzie zdeterminowany w dążeniu do "zmycia plamy".

Do pojedynku z Cracovią JKH GKS Jastrzębie przystąpi bez Jakuba Izacky'ego i Tuukki Rajamakiego, którzy zdrowieją po kontuzjach, ale do gry mają powrócić dopiero po "przerwie na reprezentację". W czwartek nie zobaczymy też Raivo Freidenfeldsa, z którym nasz klub rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


JKH GKS JASTRZĘBIE
17. KOLEJKA
2 listopada 2023
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

COMARCH CRACOVIA

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
29
(23-1-5)
45
(35-3-7)
ZWYCIĘSTWA
1 remis
68
(59-4-5)
28
(25-0-3)
165 297 BRAMKI 376 169

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ