Ćwierć setki powołanych

 
2023-11-29

W grudniu reprezentacje Polski w kategoriach wiekowych od seniora po U16 będą uczestniczyć w turniejach większej lub mniejszej rangi. Miło nam poinformować, że akces do czterech kadr narodowych (senior, U20, U18, U16) uzyskało aż dwudziestu pięciu zawodników JKH GKS Jastrzębie. Najciekawiej zapowiada się wyprawa Jakuba Onaka do Słowenii, gdzie 10 grudnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata U20 Dywizji IB.

Zacznijmy jednak od seniorów, których prowadzi nasz trener Robert Kalaber. Biało-czerwoni zagrają w dniach 14-15 grudnia w turnieju Austria Cup w Klagenfurcie, gdzie zmierzą się z Włochami oraz Węgrami lub gospodarzami. W Alpy pojadą: Kamil Górny, Arkadiusz Kostek, Dominik Paś, Filip Starzyński, Maciej Urbanowicz i Patryk Wajda, natomiast na liście rezerwowej są jeszcze Macieja Miarka i Jauhenij Kameneu. Dodajmy, że przed wyprawą kadra spotka się na zgrupowaniu na Jastorze.

W dniach 10-18 grudnia w słoweńskim Bledzie rozegrane zostaną wspomniane na wstępie Mistrzostwa Świata U20 Dywizji IB. Tu będziemy liczyć na umiejętności Jakuba Onaka, który jest naszym „rodzynkiem” w najstarszej kategorii juniorów.

Reprezentacja Polski U18 będzie z kolei uczestniczyć w Turnieju Czterech Narodów w Rumunii, który odbędzie się w dniach 12-16 grudnia. Selekcjoner Andriej Gusow zabierze do Siedmiogrodu m.in. Kacpra Michalskiego, Mikołaja Osiadłego, Jana Śnieżka, Bartłomieja Stolarskiego, Filipa Wojciechowskiego i Sebastiana Wojciechowskiego, zaś na liście rezerwowej są jeszcze Jakub Futryk, Maciej Poręba, Karol Tymcio i Wiktor Zając.

Stawkę naszych kadrowiczów uzupełniają powołani przez Tobiasza Bigosa na turniej do Salzburga hokeiści Akademii JKH GKS Jastrzębie do lat szesnastu. Są nimi: Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Natan Gołofit, Mateusz Midzierski i Samuel Plinta.

Wszystkim naszym biało-czerwonym życzymy udanej realizacji obowiązków polskich!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ