Srebrni młodzicy JKH GKS!

 
2024-04-07

Ekipa młodzików JKH GKS Jastrzębie wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski U16, które rozgrywane były w minionym tygodniu w Tychach i Janowie. W niedzielnym wielkim finale na Stadionie Zimowym podopieczni Marka Chrabańskiego i Mariusza Bernackiego po zaciętym spotkaniu musieli uznać wyższość współgospodarzy zmagań, MOSM Tychy. Honorowe trafienie dla jastrzębian zapisał na swoje konto po pięknym indywidualnym rajdzie Mateusz Wałęga. Czy mogło być jeszcze lepiej? Zdecydowanie tak, ale na drodze do złota stanął świetnie dysponowany tyski bramkarz Mikołaj Juszczyk.

Młodzi jastrzębianie znaleźli się w wielkim finale za sprawą bardzo dobrej postawy we wcześniejszych fazach turnieju, w których pokonali Podhale Nowy Targ, ŁKH Łódź i Naprzód Janów. W pojedynku o złoto przyszło nam ponownie skrzyżować kije z MOSM Tychy, z którym młodzicy Akademii JKH toczyli równe boje w rozgrywkach regionalnych.

Finał również był bardzo wyrównany, ale niestety strzelając tylko jedną bramkę nie da się pokonać gospodarzy. Nasi hokeiści stworzyli sobie co najmniej trzy stuprocentowe okazje do gola (w tym nawet w dwóch na bramkarza), jednak kapitalnie broniący Juszczyk skapitulował tylko po wspomnianym rajdzie Mateusza Wałęgi. Młodszy brat reprezentanta Polski Kamila został zresztą wybrany najlepszym napastnikiem mistrzostw. Dodajmy, że siedmiu spośród naszych srebrnych medalistów to uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Piastów.

Tym samym rozgrywki mistrzowskie kończymy z dwoma srebrami, które stały się udziałem naszych juniorów młodszych i młodzików. W obu przypadkach lepsi byli tyszanie, którzy zresztą okazali się także „prześladowcami” seniorów JKH GKS w Pucharze Polski i ekstralidze. Bez wątpienia ten „tyski kompleks” postaramy się przełamać w kolejnym sezonie.

7 kwietnia 2024, Tychy, 13:45
MOSM Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
1:0 Bochyński - Skowroński 05:14
2:0 Lewandowski - Janik 10:04
2:1 Wałęga - Galant 16:18
3:1 Bochyński 47:36

JKH GKS Jastrzębie: Szczęsny (od 47:16 Breske) - Galant, Sikora, Wałęga, Jasnos, Kijas - Hławiczka, Pilch, Nietrzebka, Jacak, Górny - Krzyształa, Rzekanowski, Zając, Gigla, Woźniak.

Zadanie "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży Akademii JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Fot. PolskiHokej.eu

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ