Kamil zostaje w domu!

 
2024-05-03

Miło nam poinformować, iż o kolejny sezon przedłużona została umowa z Kamilem Górnym, którym tym samym nadal będzie filarem defensywy JKH GKS Jastrzębie. Wiecznie uśmiechnięty obrońca rodem ze Zdroju to rekordzista naszego klubu pod względem liczby rozegranych spotkań w ekstralidze, w której to statystyce zbliża się do bariery siedmiuset meczów. Wobec „pozostania w domu” liczymy na... szybkie świętowanie jubileuszu!

Kamil Górny urodził się 20 września 1989 roku w Jastrzębiu-Zdroju. To wychowanek naszego klubu, w którym przeszedł wszystkie szczeble szkolenia i osiemnaście lat temu zadebiutował w pierwszoligowej drużynie seniorów. W barwach JKH GKS Jastrzębie popularny "Faszol" rozegrał w latach 2008-2016 i 2019-2024 (z trzyletnią przerwą na grę w GKS Tychy) grubo ponad sześćset ekstraligowych spotkań, wpisując się także do annałów klubu jako zdobywca gola nr 2500. Górny to jeden z najlepszych obrońców w historii JKH GKS oraz filar defensywy reprezentacji Polski, z którą obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata Elity. Wielokrotny mistrz Polski, zdobywca Superpucharu i Pucharu Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzów. 

"Na tafli rządzili kolejno trenerzy Jacek Dywan, Marek Kozyra i Jacek Chrabański. Tych trzech szkoleniowców nauczyło mnie hokeja od podstaw. Dzięki trenerowi Dywanowi posiadłem wiedzę odnośnie prawidłowego jeżdżenia na łyżwach, gdzie naukę zaczynaliśmy na... „figurówkach”. Następnie trafiłem pod opiekę Marka Kozyry, z którym moi rodzice do dziś utrzymują przyjacielski kontakt. Tu także nie było „zmiłuj” podczas prawdziwie hokejowych zajęć" - wspominał swoje początki w JKH Kamil Górny, dzieląc się wspomnieniami na łamach książki "70 lat jastrzębskiego hokeja".

Warto dodać, że w naszym klubie gra obecnie aż... trzech panów Górnych, bowiem obok Kamila w Akademii JKH GKS Jastrzębie są jego chrześniacy, Paweł i Adam. Notabene, obaj również są obrońcami.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ