''Jasiek'' wraca do domu!

 
2024-05-05

Z radością informujemy, iż do JKH GKS Jastrzębie po trzech latach powraca Jan Sołtys, który związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem. Niespełna 24-letni napastnik przeszedł na Jastorze wszystkie szczeble szkolenia, a ukoronowaniem jego kariery w Jastrzębiu było mistrzostwo Polski z 2021 roku. „Jasiek”, witaj w domu!

Jan Sołtys urodził się 13 września 2000 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Jest wychowankiem naszego klubu, a w ekstraligowej ekipie trenera Roberta Kalabera zadebiutował w sezonie 2018/19. Przez lata współtworzył znakomite ofensywne młode trio wraz z Dominikiem Pasiem i Kamilem Wałęgą, dokładając swoją „cegiełkę” do medali, Superpucharów Polski i Pucharów Polski. W sumie zamknął swój ekstraligowy dorobek na niespełna osiemdziesięciu spotkaniach i piętnastu golach. Ostatnie trzy lata spędził w Unii Oświęcim, z którą kilka tygodni temu świętował złoty medal.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ