Ahoj, Jakubie!

 
2024-05-24

Miło nam poinformować, iż w nowym sezonie barwy JKH GKS Jastrzębie reprezentował będzie młody czeski defensor Jakub Žůrek! Ten pochodzący z Liberca 22-letni zawodnik w minionych rozgrywkach pokazał się z dobrej strony jako obrońca Comarch Cracovii, ale ma za sobą także debiuty w czeskiej Tipsport Extralidze, szwedzkiej SHL oraz występy w reprezentacji swojej ojczyzny w Mistrzostwach Świata do lat osiemnastu. Witamy w Jastrzębiu!

Jakub Žůrek (Żurek) w minionych rozgrywkach miał już okazję odwiedzić Jastor jako obrońca "Pasów", a zatem nasz obiekt nie będzie dla niego całkowitą niewiadomą. Czech zaliczył 46 ekstraligowych meczów, zdobywając dwie bramki i asystując przy kolejnych siedmiu. Trener Rudolf Rohaczek ufał w umiejętności swojego młodego podopiecznego, desygnując go do pierwszej formacji. 

Nasz nowy zawodnik rozpoczynał przygodę z hokejem w rodzinnym Libercu. W miejscowych Białych Tygrysach (Bili Tygri) występował aż do 2020 roku, przechodząc kolejne szczeble szkolenia i zaliczając powołania do młodzieżowych kadr Czech. W sezonie 2018/19 zadebiutował na zapleczu czeskiej ekstraligi w barwach HC Benatky n. Jizerou (wypożyczenie) i te seniorskie doświadczenie kontynuował do 2020 roku, kiedy to wyjechał do Szwecji, do IK Oskarshamm. Na tyle dobrze prezentował się w młodzieżowej drużynie tego klubu, że zaliczył dwa epizody w słynnej szwedzkiej SHL. Następnie zanotował wypożyczenie do trzecioligowca z Kumli, po czym dwa lata temu wrócił do Czech. Przez Liberec, Benatky n. Jizerou oraz doskonale nam znany HC Frydek-Mistek trafił w 2023 roku do Comarch Cracovii.

Poza wspomnianymi epizodami w czeskiej i szwedzkiej ekstraklasie głównym atutem Jakuba Żurka jest doświadczenie wyniesione z czterech sezonów z drugiej ligi czeskiej. 

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ