Tervetuloa, Aleksi!

 
2024-05-31

Odkrywamy kolejne karty na sezon 2024/25. Piątym nowym zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie zostaje Aleksi Mäkelä. Ten urodzony w 1993 roku doświadczony defensor ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Finlandii, ponad ćwierć tysiąca spotkań w słynnej Liidze Suomi, a także punkty w Lidze Mistrzów oraz grę w ligach Alpejskiej i Brytyjskiej. Witamy w Jastrzębiu!

Aleksi Makela jest drugim fińskim obrońcą, który wzmocni zasieki JKH GKS Jastrzębie. Wcześniej zaanonsowaliśmy pozyskanie Taneli Ronkainena, który – podobnie jak Makela – sporą część swojej kariery spędził w Karpat Oulu. Aleksi urodził się 3 maja 1993 roku w Kiiminki pod Oulu i swoją przygodę z hokejem rozpoczął w miejscowym klubie KKP. Na tyle dobrze spisywał się w ekipie z rodzinnej miejscowości, że w 2011 roku przeszedł do młodzieżówki Karpat Oulu. W seniorskim hokeju na dobre zadomowił się w 2014 roku, po przejściu do zespołu Hokki Kajaani, występującego w lidze Mestis (zaplecze fińskiej ekstraklasy).

W połowie sezonu 2015/16 Makela powrócił do Karpat Oulu, w którego szeregach występował do sezonu 2021/22, zaliczając wspomniane ćwierć tysiąca meczów w Liidze oraz zdobywając mistrzostwo ojczyzny i zaliczając debiut w Champions Hockey League okraszony kilkoma asystami. Poprzednie dwa sezony Makela spędził poza granicami Suomi, najpierw reprezentując włoski Ritten Sport w Lidze Alpejskiej, a następnie szkocki Fife Flyers (18 pkt. w 55 meczach). Co ciekawe, w tym ostatnim klubie był podopiecznym doskonale znanego z naszej ekstraligi Toma Coolena.

Fot. Facebook / OfficialFifeFlyers

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ