Tervetuloa, Teemu!

 
2024-07-08

Miło nam poinformować, że do drużyny JKH GKS Jastrzębie dołącza kolejny ofensywny zawodnik rodem z Krainy Tysiąca Jezior. Roczny kontrakt z naszym klubem podpisał Teemu Pulkkinen, który ma na swoim koncie niezłe doświadczenie ze słynnej fińskiej Liigi oraz... mistrzostwo Polski z GKS Katowice. Ponadto w minionej dekadzie strzelał gole za Atlantykiem. Witamy w Jastrzębiu!

Teemu Pulkkinen urodził się 13 marca 1995 roku w Kirkkonummi, mieście położonym nad Zatoką Fińską. Przygodę z hokejem rozpoczynał w Espoo Blues, w którego ekipach juniorskich prezentował się na tyle dobrze, że znalazł uznanie w oczach selekcjonerów kadry Suomi do lat siedemnastu. W macierzystym klubie grał do dwudziestego roku życia, ale ostatecznie nie było mu dane wówczas zadebiutować w seniorskich rozgrywkach ojczyzny.

W latach 2015-2020 Pulkkinen występował w akademickich drużynach w USA, kolejny w Sioux City i uniwersyteckiej ekipie z Nebraski. Następnie powrócił do Finlandii, zaliczając grubo ponad pół setki meczów w Jukuricie Mikkeli. Sezon 2021/22 zakończył w Danii, natomiast kolejny spędził w GKS Katowice, z którym przyjeżdżał zresztą na Jastor. W sumie w ekstralidze rozegrał niemal sześćdziesiąt spotkań, przyczyniając się do mistrzostwa Polski oraz... wyeliminowania JKH GKS Jastrzębie w 1/4 finału. W poprzednich rozgrywkach Fin grał w znanym nam skądinąd szkockim klubie Fife Flyers, notując w sezonie zasadniczym EIHL niezły wynik 37 pkt. w 48 meczach.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ