Zmazać plamę z Jastoru

2015-01-05

W święto Trzech Króli Jastrzębie spróbuje zdobyć gniazdo Orlika Opole, gdzie w IV rundzie sezonu zasadniczego jeszcze nikt nie wygrał. Przerwanie passy beniaminka będzie idealną formą rewanżu za grudniową porażkę z Jastoru.

Po starciach z mistrzem i wicemistrzem Polski hokeistów JKH GKS Jastrzębie czeka kolejne wyzwanie. Obawy przed wyjazdowym starciem z beniaminkiem z Opola nie są bezpodstawne. Pierwsi w tym roku rywale JKH opuszczali w tej rundzie Toropol na tarczy. Ciarko PBS Bank KH Sanok jeszcze przed świętami przegrał w Opolu 0:3, a GKS Tychy uległ Orlikowi 2:3 po rzutach karnych w pierwszym meczu 2015 roku.

Aby nie podzielić losów pozostałych medalistów z ubiegłego sezonu, JKH nie może na pewno zagrać tak jak w poprzednim pojedynku z Orlikiem. 5 grudnia na Jastorze długo prowadzili jastrzębianie, ale jeden gol zdobyty w pierwszej tercji nie mógł dać zwycięstwa w meczu. Zawiodła wtedy skuteczność. Zawodnicy JKH oddali aż 58 strzałów na bramkę strzeżoną przez Johna Murray'a, ale ten bronił jak w transie. Mniej efektownie, ale efektywniej zagrali za to opolanie, oddając zaledwie 13 strzałów w całym meczu. Dwa z nich okazały się skutecznie i to Orlik zasłużenie zainkasował trzy punkty.

W walce o punkty na Toropolu jastrzębianie nie będą mogli liczyć na dwóch kontuzjowanych napastników. Pauzujący od początku listopada z powodu urazu barku, Richard Bordowski wznowił treningi tuż przed końcem roku. Odbudowa formy trochę potrwa i Czech pojawi się w składzie na przełomie stycznia i lutego. W przyszłym tygodniu gotowy do gry będzie za to rodak Bordowskiego, Petr Polodna, który zmagał się ostatnio z bólami kręgosłupa.

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.