Do jednej bramki

2014-12-14

Tylko JKH GKS Jastrzębie zdobywał gole w katowickiej Satelicie, gdzie podopieczni Róberta Kalabera pokonali Polonię Bytom 9:0. Była to 15 z rzędu wygrana nad Polonią. Swoje pierwsze bramki dla JKH zdobyli w tym meczu Kamil Świerski oraz Roman Němeček.

Z wysokiego c rozpoczęli mecz jastrzębianie, którzy w niespełna dwie i pół minuty od rozpoczęcia meczu strzelili dwa gole. Zaczął Artem Bondariev, pakując krążek do bramki Polonii podczas gry w przewadze. Drugi gol to dzieło Kamila Świerskiego, dla którego było to pierwsze trafienie w ekstraligowej karierze, którą rozpoczął w tym sezonie. Młody napastnik popisał się mierzonym uderzeniem w samo okienko. Swoją cegiełkę w tej odsłonie dołożył jeszcze Mateusz Rompkowski, który dwoma trafieniami w przewadze podwyższył na 4:0.

Wypracowana w pierwszej tercji przewaga JKH pozwoliła podopiecznym Róberta Kalábera przystąpić do kolejnej odsłony z większym spokojem. W pierwszych minutach przyjezdni zagrali chyba zbyt spokojnie, bowiem trochę pracy miał David Zabolotny. Golkiper JKH z niezwykłą pewnością zatrzymał wszystkie oddane przez polonistów strzały. W 32. minucie piąty raz skapitulował Tomasz Zadnowicz. Drugi raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Artem Bondariev, który zamienił na gola grę w przewadze. Swojego pierwszego gola dla JKH GKS Jastrzębie zdobył w jeszcze Roman Němeček, który na listę strzelców wpisał się w 39. minucie.

Odsłona numer trzy to ponownie przewaga jastrzębian, którzy cały czas atakowali. Polonia swoich okazji szukała w grze z kontrataku. Po jednym z nich mógł paść honorowy gol dla bytomian, ale Nikita Butsenko huknął w poprzeczkę. Skuteczność w dalszym ciągu dopisywała zawodnikom JKH. Krążek w bramce Polonii umieścili jeszcze Maciej Urbanowicz, Tomasz Kulas oraz Szymon Marzec i ostatecznie jastrzębianie wygrali 9:0.

Polska Hokej Liga - 27. kolejka - 14/12/2014 (niedziela) - Katowice (Satelita) - godz. 20:00
TMH POLONIA BYTOM - JKH GKS JASTRZĘBIE 0:9 (0:4, 0:2, 0:3)

0:1 - 01:54 - Artem Bondariev - Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz (5/4)
0:2 - 02:27 - Kamil Świerski - Mateusz Bryk
0:3 - 16:00 - Mateusz Rompkowski - Leszek Laszkiewicz (5/4)
0:4 - 19:26 - Mateusz Rompkowski - Artem Bondariev, Maciej Urbanowicz (5/4)
0:5 - 31:41 - Artem Bondariev - Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz (5/4)
0:6 - 38:54 - Roman Němeček - Tomasz Kulas, Szymon Marzec
0:7 - 55:46 - Maciej Urbanowicz - Artem Bondariev, Mateusz Rompkowski (5/4)
0:8 - 57:33 - Tomasz Kulas - Petr Polodna
0:9 - 58:27 - Szymon Marzec - Martin Przygodzki

TMH Polonia Bytom: Zdanowicz (Pabisiak) - Owczarek, Dorszewski, Salamon, Słodczyk, Wieczorek - Orłowski, Banaszczak, Demyanyuk, Butsenko, Kłaczyński - Bigos, Stępień, Dybaś, Bajon.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Odrobny) - Aleksyuk, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Urbanowicz - Górny, Bryk, Plichta, Polodna, Danieluk - Němeček, Pastryk, Przygodzki, Steber, Kulas oraz Kantor, Świerski, Drzewiecki, Marzec.

Kary: 18 min - 8 min / Strzały: 11-43 / Widzów: mecz bez udziału publiczności.
Sędziowali: Sebastian Molenda (główny) - Mateusz Bucki, Grzegorz Cudek (liniowi).
Trenerzy: Mariusz Kieca (TMH Polonia Bytom) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.