Setka pękła

2014-12-12

Festiwal strzelecki na Jastorze. JKH GKS Jastrzębie pokonał HC GKS Katowice aż 13:1, a po trzy gole dla JKH zdobyli Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz oraz Petr Polodna. Z kolei trafienie Mateusza Bryka na 8:0 było setnym golem jastrzębian w tym sezonie.

W meczu z Katowicami w barwach jastrzębskiego zespołu zadebiutował nowy zawodnik, Martin Przygodzki. Występujący ostatnio w Polonii Bytom hokeista odnotował nawet jeden strzał na bramkę, ale do pokonania Łukasza Białka trochę zabrakło. Jedynym, który wpisał się w premierowej odsłonie na listę był Leszek Laszkiewicz, który wykończył w trzeciej minucie koronkową akcję gospodarzy.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Jastrzębianie aż sześciokrotnie posłali krążek do bramki Katowic. Najładniejszym trafieniem mógł się pochwalić Leszek Laszkiewicz, który w 30. minucie podwyższył na 4:0. Całą akcję rozpoczął Mateusz Rompkowski podając gumę z własnej tercji do niepilnowanego Urbanowicza, a wjechał do tercji gości z Laszkiewiczem, który nie miał żadnych problemów ze sfinalizowaniem sytuacji. Z resztą jeszcze przed przerwą Leszek Laszkiewicz skompletował hat-tricka.

Kanonada na Jastorze trwała w najlepsze. W trzeciej tercji gospodarze zaaplikowali rywalowi kolejne sześć goli. Hat-tricka skompletowało jeszcze dwóch zawodników JKH GKS - Maciej Urbanowicz oraz Petr Polodna, który w 56. minucie ustalił wynik meczu na 13:1. Honorowe trafienie dla Katowic przypadło Michaelowi Swiderskiemu, który zabrał shutout Davidowi Zabolotnemu.

Polska Hokej Liga - 26. kolejka - 12/12/2014 (piątek) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - HC GKS KATOWICE 13:1 (1:0, 6:0, 6:1)

10:0 - 47:57 - Petr Polodna - Mateusz Danieluk, Mateusz Bryk
11:0 - 49:50 - Artem Bondariev - Leszek Laszkiewicz, Volodymyr Aleksyuk (5/4)
12:0 - 52:51 - Maciej Urbanowicz - Mateusz Rompkowski
12:1 - 53:14 - Michael Swiderski - Michał Kret, Krzysztof Kulawik
13:1 - 55:42 - Petr Polodna - Michal Plichta, Mateusz Danieluk

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Feć) - Aleksyuk, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Urbanowicz - Górny, Bryk, Kulas, Polodna, Danieluk - Němeček, Pastryk, Przygodzki, Marzec, Plichta oraz Kantor, Drzewiecki.

HC GKS Katowice: Białek (Domogała) - Žitňanský, Krokosz, Čičala, Piják, Goga - Lacheta, Cyganek, Bezugly, Komarchev, Kafan - Szymański, Slota, Kulawik, Swiderski, Kret oraz Gulbinowicz.

Kary: 6 min - 6 min / Strzały: 52-15 / Widzów: 600.
Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) - Sebastian Adamoszek, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Róbert Spišák (HC GKS Katowice).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.