Polonia wraca z dziewiątką

2014-10-17

W pojedynku kończącym zmagania pierwszej rundy sezonu zasadniczego, hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali na własnym lodowisku Polonię Bytom w stosunku 9:0. Była to piąta z rzędu wygrana jastrzębian w sezonie i jednocześnie trzynaste z kolei zwycięstwo nad bytomianami w ekstralidze, w tym szóste bez straty gola. Dzięki tej wygranej hokeiści JKH GKS awansowali w tabeli na pozycję wicelidera PHL.

Długo rozkręcał się pojedynek hokeistów JKH z Polonią. Na pierwszego gola kibice musieli poczekać do 15. minuty, gdy skuteczną akcję przeprowadzili bracia Nalewajkowie. Podawał Radosław, a krążek w bytomskiej bramce umieścił Łukasz. W związku z tym, że guma nieznacznie przekroczyła linię bramkową, prowadzący spotkanie Michał Baca musiał wspomóc się nagraniem wideo, które potwierdziło jego wcześniejszą decyzję. Przewaga miejscowych w tej odsłonie nie podlegała żadnej dyskusji. Jastrzębianie oddali 25 strzałów w światło bramki, ale Pawel Suczkow dał się pokonać tylko raz.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Podopieczni Róberta Kalábera od razu zabrali się za strzelanie goli. Na 2:0 podwyższył Mateusz Bryk, popisując się mierzonym uderzeniem spod linii niebieskiej. Minęły zaledwie 22. sekundy i Tomasz Kulas dołożył trzecie trafienie, zmuszając tym samym trenera Polonii, Mariusza Kiecę do wzięcia czasu. To podziałało tylko przez chwilę na jego zespół. Jednej z nielicznych szans dla przyjezdnych nie potrafił wykończyć w 27. minucie Radek Meidl, który z najbliższej odległości trafił w słupek.

O tym, że niewykorzystane okazje lubią się mścić, bytomianie przekonali się w 31. minucie, gdy jastrzębianie w stu procentach wykorzystali podwójną przewagę. Hokeiści JKH zdobyli dwie bramki w odstępie zaledwie szesnastu sekund. Gdy miejscowi grali w 5 na 3 krążek do siatki posłał Mateusz Rompkowski, a kiedy Polonia miała już czterech zawodników z pola na lodzie, Pawla Suczkowa pokonał Leszek Laszkiewicz. Sześć minut później za sprawą Artema Bondarieva było już 6:0.

W odsłonie numer trzy najciekawsze były ostatnie minuty. Gospodarze w przeciągu 181. sekund posyłali krążek do siatki jeszcze trzy razy. Dominika Krausa, który strzegł bramki Polonii od początku trzeciej tercji pokonywali kolejno: Mateusz Danieluk, Leszek Laszkiewicz oraz Jan Steber i ostatecznie JKH zwyciężył 9:0. To była już piąta wygrana z rzędu jastrzębian, którzy pierwszą rundę zakończyli z siedmioma zwycięstwami i dwiema porażkami. Już w niedzielę JKH stanie przed szansą rewanżu nad Podhalem, które wygrało na Jastorze w inauguracyjnym meczu 2:1.

Polska Hokej Liga - 9. kolejka - 17/10/2014 (piątek) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - TMH POLONIA BYTOM 9:0 (1:0, 5:0, 3:0)

1:0 - 14:09 - Łukasz Nalewajka - Radosław Nalewajka, Kamil Górny
2:0 - 21:50 - Mateusz Bryk - Artem Bondariev
3:0 - 22:12 - Tomasz Kulas - Mateusz Bryk, Artem Bondariev
4:0 - 30:41 - Mateusz Rompkowski - Roman Němeček, Petr Polodna (5/3)
5:0 - 30:57 - Leszek Laszkiewicz - Petr Polodna, Mateusz Rompkowski (5/4)
6:0 - 36:36 - Artem Bondariev - Tomasz Kulas, Filip Drzewiecki
7:0 - 55:49 - Mateusz Danieluk - Michal Plichta, Tomáš Protivný
8:0 - 57:25 - Leszek Laszkiewicz - Mateusz Rompkowski, Filip Drzewiecki
9:0 - 58:50 - Jan Steber - Tomáš Protivný, Mateusz Danieluk (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Feć) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Aleksyuk, Protivný, Plichta, Steber, Danieluk - Bryk, Pastryk, Kulas, Bondariev, Drzewiecki - Kantor, Górny, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Marzec.

TMH Polonia Bytom: Suchkov (od 40:01 Kraus) - Andreykiv, Valečko, Fabry, Salamon, Meidl - Bigos, Banaszczak, Przygodzki, Słodczyk, Dołęga - Owczarek, Stępień, Kłaczyński, Butsenko, Demyanyuk - Dorszewski, Araya, Wieczorek, Wąsiński, Dybaś.

Kary: 8 min - 12 min / Strzały: 76-16 / Widzów: 800.
Sędziowali: Michał Baca (główny) - Mateusz Bucki, Grzegorz Cudek (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Mariusz Kieca (Polonia Bytom).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.