Dubnica zdobyta

2023-08-11

Sukcesem zakończył się sparingowy wyjazd do ojczyzny naszego trenera. Jastrzębscy hokeiści pokonali bowiem solidną drużynę z zaplecza słowackiej ekstraligi. O zwycięstwie przesądził gol zdobyty w ostatniej minucie meczu.

Pierwsze i ostatnie słowo w sparingu należało do jastrzębian, którzy otworzyli i zamknęli wynik towarzyskiej konfrontacji. Miejscowi praktycznie zostali zmuszeni do pogoni bramkowej za rywalem. Na trafienia Viinikainena i Bagina zdołali jeszcze zareagować. Nie dali jednak rady odpowiedzieć na gola Dominika Jarosza, który został bohaterem meczu. Zwycięską bramkę strzelił bowiem 22 sekundy przed końcem trzeciej tercji. Warto odnotować, że w drużynie z Dubnicy zagrali byli zawodnicy naszego klubu, Marek Hovorka i Josef Svec.

Teraz przed hokeistami czas na zmagania w turnieju o puchar RT TORAX. Początek 16 sierpnia w Ostravar Arenie, w której na co dzień grają hokeiści ekstraligowych Vitkovic. Za rok zagrają w niej Polacy na Mistrzostwa Świata Elity.

11 sierpnia 2023, Dubnica, 18:00
HK Spartak Dubnica - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
0:1 Viinikainen - Rajamaeki 8:50
1:1 Tabi - Mikus, Mikula 36:47
1:2 Bagin - R. Nalewajka 48:25
2:2 E. Svec - Tybor, Uram 48:34
2:3 Jarosz - Bagin, Viinikainen 59:38

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Górny, Kamienieu, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Viinikainen, Bagin, Bernhards, Arrak, Iżacky - Wajda, Martiska, Kopta, Kiełbicki, Freidenfelds - Kostek, Pelaczyk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.