Dubnica nie strzeliła

2023-08-30

Czwarte zwycięstwo w przedostatnim sparingu odnieśli hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Dzięki dobrej grze obronnej naszej drużyny, Jastora nie zdobyli zawodnicy z Dubnicy. Czyste konto zachował Maciej Miarka.

Pierwsza tercja najbardziej wyrównana nie przyniosła bramek. Drużyny dobrze się broniły, nie dopuszczając do czystych sytuacji podbramkowych. Strzały oddawane z dystansu pewnie bronili bramkarze.

Po przerwie więcej do powiedzenia mieli gospodarze głównie za sprawą kilku gier w przewadze. Goście bowiem częściej łapali kary. Pierwszą groźną okazję do otwarcia wyniku mieli jednak rywale. Sytuacji oko w oko z Maciejem Miarką nie wykorzystał napastnik gości. Potem posypały się kary na drużynę z Dubnicy. Gra w przewadze nie była dziś mocną stroną naszego zespołu. Nawet podwójna przewaga nie przyniosła efektu bramkowego. Pierwszy gol padł z kontrataku. Dwójkową akcję z Michałem Zającem efektownie rozegrał i wykończył Ondrej Kopta.

Ostatnie 20 minut spotkanie to liczne sytuacje bramkowe i wyśmienita gra bramkarzy. Okazji do zmiany wyniku nie brakowało. Mieli je goście i gospodarze. Jedną z nich wykorzystali nasi hokeiści. Szczęśliwie do bramki trafił Ricards Bernhards. Był też ratujący Słowaków słupek i poprzeczka bramki Macieja Miarki. Potem ulubieńcy Jastora mieli jeszcze dwa okresy gry w liczebnej przewadze. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

W piątek ostatni test mecz przed sezonem zasadniczym TAURON Hokej Ligi 2023/2024. Na Jastorze podejmiemy drużynę Zagłębia Sosnowiec. Zapraszamy! Pierwszy krążek zostanie rzucony o 17:00.

30 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - HK Spartak Dubnica 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 Kopta - Zając 29:00
2:0 Bernhards - Wajda - Górny 48:39

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Viinikainen, Kolusz, Freidenfelds, Paś, Rajamaeki - Kostek, Bagin, Kopta, Arrak, Iżacky - Wajda, Górny, Zając, Kiełbicki, Bernhards - Kamienieu, Martiska, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.